AK Parti’den CHP’ye geçti: Milletvekili aday adayı oldu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Tarih tekrar bizi misyona davet ediyor. Herkesi CHP çatısı altına bekliyorum” davetiyle etkin siyaset yaptığı AK Parti’den ayrılan İlker Alkız, geçtiğimiz yıl Haziran ayında İzmir’de yapılan merasimle CHP’ye katıldı.

‘TAŞIN ALTINA ELİMİ KOYDUM’

Gazete İz’in haberine nazaran, iş insanı Alkız, “Bu ülkede yaşananlardan ben de herkes üzere rahatsızım. Genel Liderimizin geçtiğimiz yılki krtik süreçteki demokrasi, birlik ve beraberlik daveti çok değerliydi. Ülkemiz bir yol ayrımında. Bunu bilhassa gençlerin âlâ görmesini istiyorum. Bu şiddetli süreçte ben de taşın altına elimi koymak istedim ve mensubu olmaktan büyük onur ve erdem duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı oldum” dedi.

‘SORUNLAR SÜRATLE BİTECEK’

CHP İzmir Birinci Bölge Milletvekili Aday Adayı Alkız, kelamlarına şöyle devam etti: “Artık değişim kaçınılmaz. Bu değişimin öncülüğünü de gençler yapacak. 14 Mayıs’ta ülkemiz için baht seçimi olacak. Daima alanda olan biri olarak sıkıntıları çok âlâ biliyorum. Esnafımız, öğrencimiz, emeklimiz, sanayicimiz, otomotivcimiz… Hasılı tüm kısımlar Millet ittifakının iktidarında, Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında nefes alacak. Ben de elimden geleni yapmaya hazırım. Heyecanımız büyük. Doğup büyüdüğüm İzmirime hizmet etmek istiyorum. Takdiri parti büyüklerimiz verecek. Sahiden her şey hoş olacak”

İLKER ALKIZ KİMDİR?

Alkız, 1990 yılında İzmir’de doğdu. Hüseyin Akdağ İlkokulu’nda başlayan eğitim hayatı Bornova Mimar Sinan Sanayi Meslek Lisesi Renault Motor Laboratuvarında devam etti. Lise eğitiminin akabinde Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Otomotiv kısmından mezun oldu. İş hayatına 9 yaşında babasının Karabağlar’daki otomobil tamiri dükkanında başladı. Geçen süreçte birçok firmada misyon aldı. Son olarak da kendi işini kurdu ve Alkız Otomotiv’de iş hayatını sürdürüyor. Alkız evli ve iki çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir