Andy Serkis, yeni ‘Yüzüklerin Efendisi’ filmlerine ‘bir şartla’ dönebilir

Peter Jackson’ın “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesinde Gollum karakterini canlandıran oyuncu Andy Serkis, yeni duyurulan Yüzüklerin Efendisi sinemaları hakkında konuştu. Serkis, Gollum rolüne geri dönme durumundaki en kıymetli kaidesinin direktör Peter Jackson’ın üretimleri katılması olduğunu söyledi.

Kayıp Rıhtım’ın Screen Rant’ten aktardığı habere nazaran, Serkis, BroBible’a verdiği röportajda Orta Dünya’ya dönme fikrine sıcak baktığını söyledi. Lakin geri dönüş için bir kaidesi olduğunu belirten oyuncu, “Peter Jackson, Fran Walsh ve Philippa Boyens birçok sineması bir arada çektiğimiz, benim ikinci ailem gibiler. Çalıştığım en harika beşerler. Bana sorarsanız Orta Dünya’da hayata geçirilebilecek potansiyel öyküler var ve şayet onlar bunu yaparsa ben de bu alevi canlandırmak için (projeye) dahil olurum… Orta Dünya beni hiç bırakmadı” diye konuştu.

İzleyiciler, Serkis’in Gollum karakteri ile yüzüğe sahip olduğu ve Dumanlı Dağlar’da saklandığı devri yine canlandırabileceğini öne sürdü. Ayrıyeten Gollum’un yeni projelerde yan karakter olarak yer alabileceği de argümanları da gündeme geldi.

Ne olmuştu?

Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav, müellif J. R. R. Tolkien yapıtlarının yayın haklarını elinde tutan Embracer Group ile yeni “Yüzüklerin Efendisi” sinemaları için muahedeye varıldığını duyurdu. Yeni sinemalar, birinci üç sinemanın gerisindeki takım olan New Line Cinema tarafından üstlenilecek.

Peter Jackson, Philippa Boyens ve Fran Walsh ise Warner Bros.’un açıklamasının akabinde mevcut mutabakattan “haberleri olduğunu ve yetkililerin her etapta kendilerini bilgilendirdiklerini” söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir