Bakan Nebati, EYT Sonrası İşverene Verilecek Kıdem Tazminatı Desteğini Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT sonrası patrona verilecek kıdem tazminatı takviyesinin detaylarını açıkladı. Nebati ayrıyeten ikinci el konut kampanyası için bankalarla görüşme yaptıklarını da ekledi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinin yürürlüğe girmesiyle birlikte şirketler için öngörülemeyen bir maliyet olacağını belirten Bakan Nebati, “Bir firma öngöremediği kıdem tazminatını biz karşılayacağız. Direkt çalışanın hesabına gidecek. Hayli düşük maliyetli olacak” dedi.

EYT için patrona verilecek kredi takviyesinin detaylarını açıklayan Nebati, “36 aya kadar vade, 6 ay ödemesiz devri olacak. Faiz oranları da düşük. Bankalar ve iştirak finans kurumları da iştirak edecek” sözlerini kullandı.

Orta gelirlilere yönelik kampanyaya ait de konuşan Bakan Nebati, pazartesi gelecek taleplere nazaran kredileri artırabileceklerini söyledi.

Nebati ikinci el konuta yönelik bir kredi kampanyası olup olmayacağı ile ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı: “Kampanyalar dışında bankalarla görüşerek ikinci elde bir çalışma yapıyor arkadaşlarımız. Bankalarımız kendi belirledikleri faizle ikinci el konut konusuna girebilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir