Bakırköy’de satırlı ve kılıçlı avukat dehşeti! Önüne çıkana saldırdı

Kocatepe Mahallesi’nde evvelki gün saat 15.00 sıralarında Avukat Levent D., hukuk ofisinin olduğu apartmanda hudut krizi geçirdi. Bir elinde kılıç öbür elindeki satırla bağırıp, küfür eden avukat Levent D., sesleri duyup ne olduğunu öğrenmek için koridora çıkan meslektaşı Ramazan Erdoğan’a yöneldi. Levent D. elindeki satırı, Avukat Ramazan Erdoğan’a doğrulttu. Erdoğan süratle geri çekilerek, oradan uzaklaştı. Levent D. bu kere ellerindeki satır ve kılıçla sokağa inerek etraftakileri tehdit etmeye başladı. Oradan geçen araçlara da kılıçla saldırmaya çalıştı. Levent D.’nin eski bir çalışanının kendisinden alacaklarını istemesi üzerine hudut krizi geçirdiği tez edildi. İhbar üzerine polis grupları tarafından gözaltına alınan Levent D., sözü alındıktan sonra özgür bırakıldı.

SALDIRI ANLARI KAMERADA

Avukat Levent D.’nin kılıç ve satırla evvel meslektaşını daha sonra etrafındakileri tehdit ettiği manzaralar etraftaki güvenlik kamerası kayıtlarına girdi. İmgelerde Levent D.’nin elinde satır ve kılıçla merdivenlerden aşağı indiği, karşısına çıkan Ramazan Erdoğan’a satırla atak yaptığı görüldü. Bir mahalle sakininin cep telefonu kamerasıyla kaydettiği manzaralarda ise, Levent D.’nin elindeki kılıçla, yoldan geçen bir araca da saldırdığı görüldü. Bir diğer güvenlik kamerası manzaralarında ise Levent D’nin elindeki satır ve kılıçla apartmana girdiği görülüyor. Avukat Levent D.’nin daha evvel de ofisinin kapısını açamadığı için kapı önünde yattığı öğrenildi. Bir apartman sakini Levent D.’yi, kapısının önünde yatarken fotoğrafı çekti.

“BEN MESLEKTAŞIMIZA HÜCUM OLDU SANDIM”

Mesleştaşının satırla tehdit ettiği avukat Ramazan Erdoğan, yaşananları şöyle anlattı: “Apartmanda çok sayıda hukuk ofisi var. Bağrışma ve küfür duydum. Yakın vakitte da bir avukata hücum olduğunu duymuştuk, tekrar bir meslektaşımıza saldırıyorlar diye kapıyı açtık. Üst katımda ofisi olan Avukat Levent D. bir elinde satır başka elinde kılıçla, merdivenlerde  süratle üzerime geldi. Satır olan elini boynuma hakikat savurdu, geri çekilip ofisime girdim. Ortamızda hiçbir diyalog geçmedi. Sokağa çıktı, kılıç ve satırla araç şoförü ve yayalara saldırdı. Küfürlü halde konuşuyordu.”

“SAVCILIK TAKDİRİYLE ÖZGÜR BIRAKILDI, KENDİMİ İNANÇTA HİSSETMİYORUM”

Ramazan Erdoğan, meslektaşının eski bir personelinin alacağını istemesi nedeniyle tartışma yaşadığını tabir ederek, “Kendisine yönelik bir hücum olmadığını, şahsen kendisinin saldırdığını öğrendik. Emniyet güçleri gözaltına aldı. Biz de sözümüzü verdik, şikayetçi olduk. Bir çok kamera kaydı olmasına karşın, yaralamaya teşebbüs, halkın genel güvenliğini tehlikeye atacak hareketler olmasına karşın savcılık takdiriyle özgür bırakıldı. Ben katiyetle inançta hissetmiyorum. Binaya dün gece girdiğinde ‘Ramazan’ diye bağırmış. Tahminen de burada olsaydım, saldıracaktı. Biz avukatlık mesleğinin haysiyeti, onur, onuru ismine da utanç duyuyoruz bu şahsın davranışlarından. 2-3 ay evvel de bir kız öğrenci yurdunda kızları taciz ettiği tezi bize ulaştı” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir