BBP Genel Başkanı Destici: TBMM’de PKK partisi var!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, “Nasıl askerimiz, polisimiz PKK’yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır, Anayasa Mahkemesi üyelerine düşen de Türkiye’yi bu terörist partisinden kurtarmak olmalıdır.” dedi.

Türkiye Ortadoğu Tarım Fuarı’na katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kastamonu’ya gelen Destici, birinci olarak Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti. Daha sonra Kastamonu Belediye Lideri Galip Vidinlioğlu’na ziyarette bulunan Destici, akabinde patisinin vilayet teşkilatına geçti.

Destici, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle topyekun çaba edilmesi gerektiğini söyledi.

Güvenlik güçlerinin terörle kahramanca uğraş ettiğini vurgulayan Destici, terörün siyasi uzantılarının olduğunu lisana getirdi. Destici, “Bugün maalesef Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde PKK’nın partisi, milletvekilleri var. Bunların altında devletin arabası var. Hazineden aldıkları para ile siyaset yapıyorlar.” diye konuştu.

Terörle çabanın yalnızca Mehmetçiğe, polise ve güvenlik korucularına bırakılmaması gerektiğini tabir eden Destici, “Bu çabayı topyekun yapacağız. Anayasa Mahkemesi, anayasaya nazaran karar verip onu kapatacak, öbür yolu yok. Bunu söylediğimde ‘daha evvel de partiler kapatıldı yenileri kuruldu, tahlil değil’ diyorlar. Hayır, yenisini de kurdurmayacaksın.” dedi.

Herkesin siyasi parti kurup siyaset yapabileceğini belirten Destici, şöyle devam etti:

“Hiç kimse parti kuranların etnik kökenine, mezhebine, anlayışına, dini anlayışına bakmaz. Bakılacak tek şey bu devletin varlığından, ülkenin bütünlüğünden, milletin birliğinden yana mıdır, ayrılıkçı mıdır, vatanın birliğinden mi yanadır. Bakılacak şey budur. HDP Kürtlerin partisi değildir ki. HDP içinde Kürt olmayan binlerce insan ve milyonlarca oy vardır. Çok soldur, sosyalist bir partidir. Yüklü olarak yönetici takımı inançsızlar topluluğudur. Bunun anlatılması gerekir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Batasuna ve Herri Batasuna kararı açıktır.”

Teröristlerin övüldüğünü, cenazelerine gidildiğini söyleyen Destici, şunları kaydetti:

“Ağızlarında demokrasi, barış hukuk lakin uygulamaya baktığında kundaktaki bebeği öldür, devletin askerini polisi şehit et, okula giden öğretmeni öldür. Bu kabul edilebilecek bir şey değil. Türkiye’nin buna tahammülü kalmamıştır. Nasıl askerimiz, polisimiz PKK’yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır Anayasa Mahkemesi üyelerine düşen de Türkiye’yi bu terörist partisinden kurtarmak olmalıdır.”

Destici, BBP’nin önümüzdeki seçimlerde Cumhur İttifakı’nın bir kesimi olduğunu kelamlarına ekledi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir