Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık yeniden aday

İSTANBUL (İGFA) – Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli Yönetimler Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ikinci defa Beylikdüzü Belediye Lider adayı olarak gösterildi. İstanbul’un birinci Kent Plancısı Belediye Lideri kimliğiyle dikkat çeken Mehmet Murat Çalık, vazife müddeti boyunca ilçede ortak akıl, ortak gayret ve partilerüstü iştirakçi bir yaklaşımla çocukları, gençleri ve bayanları önceleyen birçok projeyi hayata geçirdi. Çalık, insan ve etraf odaklı ‘Yaşam Vadisi’, ‘Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek’ anlayışıyla hayata geçirilen ‘Beslenme Saati’ uygulaması, afet risklerini en aza indirgemek hedefiyle ‘Dirençli Kent Beylikdüzü’ sloganıyla hayata geçirilen ‘Afet İdare Modeli’ üzere birçok projeyle Türkiye’ye örnek olan çalışmalara imza attı.

“TAM YOL İLERİ BEYLİKDÜZÜ!”

Hayata geçirilen projelerle tüm Türkiye’ye örnek olduklarını lisana getiren Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde yalnızca belediyecilik yapmadık. Yeni bir anlayışla, Beylikdüzü aklını, Beylikdüzü farkını ortaya koyduk. Sıkıntı vakitlerde umutlu hikayeler biriktirdik. Beş yıl evvel Ekrem Liderimizden aldığımız bayrağı, İstanbul Büyükşehir Belediyemizle birlikte el birliğiyle ileriye taşıdık. Beylikdüzülü komşularımızın katkıları, hayır duaları ve takviyesiyle geleceğe güçlü adımlar attık. Ezeli ve ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden milim sapmadan, vizyon ve icraatı, akıl ve çalışkanlığı, vicdan ve tahlil odaklı idare anlayışını birleştirdik. Başta çocuklarımız olmak üzere, Beylikdüzü’müzde yaşayan bütün komşularımızı kucaklayan projelerimizle Türkiye’ye örnek olduk. Artık Beylikdüzü için bir defa daha komşularımızın teveccühü ve partimizin takdiriyle vazifeye bir periyot daha talibim. Biz kazanacağız! Beylikdüzü kazanacak! İstanbul kazanacak! Türkiye kazanacak! Tam Yol İleri Beylikdüzü!” biçiminde konuştu.

MEHMET MURAT ÇALIK KİMDİR

1972 yılında Trabzon Maçka’da doğan Mehmet Murat Çalık birinci ve ortaokul yıllarını Trabzon’un Maçka ilçesinde geçirdi. Lise tahsilini ise Trabzon Lisesi’nde tamamlayan Çalık, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Kent ve Bölge Planlama kısmından mezun olduktan sonra mesleksel yaşama atıldı. 1998 yılında kurucusu olduğu şirketle planlama alanında faaliyet gösteren Çalık, bu süreçte kıymetli projelere ve bölümde isminden kelam ettiren çalışmalara imza attı.

Mesleki ve toplumsal bahislerde çok sayıda sivil toplum örgütünde vazifeler alan Çalık, 2008-2014 yılları ortası Kent Plancıları Odası İstanbul Şubesinde çeşitli ünitelerde yöneticilik ve lider yardımcılığı misyonlarında bulundu. Bu yıllar boyunca İstanbul’u ilgilendiren çok kıymetli süreçlerde kentin ve kentlinin hakkını, mesleksel etik ve unsurları savunan bir çizgide yer aldı.

1999 yılından bu yana birçok mesleksel projede Beylikdüzü’ne değerli katkılar sağlayan Çalık, sivil toplum çalışmaları ve kentin gelişimize katkı sağlayan kıymetli çalışmaların içinde sıklıkla yer aldı. Beylikdüzü’nde Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı misyonuna gelişiyle birlikte kurumun proje ve gelişiminde kritik ehemmiyete sahip Teknik Koordinatörlüğünü ve Lider Yardımcılığını üstlendi. Bu müddet içinde kıymetli ve isminden kelam ettiren projelerde misyon alan Mehmet Murat Çalık 2019 Mahalli ve Mahallî Seçimleri’nde büyük bir muvaffakiyet göstererek Beylikdüzü’nde Belediye Lideri oldu. Çalık, 2019 yılından bu yana Beylikdüzü Belediye Başkanlığı vazifesini sürdürmekte. Mehmet Murat Çalık, Zehra Konutun Çalık ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir