Bilecik’te karlı havada şehitler için yürüdüler

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) – Pazaryeri Kaymakamlığı, Pazaryeri Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce hazırlanan “Şehitlere Hürmet Yürüyüşü” Sarıdayı köyünden başlarken Dereköy köyünde son bulurken, 6 kilometrelik yürüyüş sonrası şehitler için hürmet duruşu, İstiklal Marşı okundu dua edildi.

Gerçekleşen programın bütün şehitler için yapılan bir anma programı olduğunu söyleyen Pazaryeri Kaymakamı Ahmed Tayyib Kahraman, “Vatan müdafaasında bugüne kadar kaybettiğimiz bütün şehitlerimizi fedai can eden bütün Şehitlerimizi hürmetle rahmetle anıyoruz. Bu ülke kolay kurulmadı kolay bir formda devam etmiyor siz bunu görüyorsunuz. Sizler de demek ki buna saygılısın Bunu biliyorsunuz ki buraya geldiniz. Birçok kişi, gençlerimizin artık bu konularda duyarsız olduğunu söylüyor lakin burada bunun yanlış olduğunu görmüş olduk. Z nesli A nesli B nesli yok bu işin hepimiz vatanımızı milletimizi seviyoruz Allah’a şükür. Burada da bunu göstermiş olduk. Kar da olsa kışta olsa biz müdürümüzle dün akşam da konuştuk. Programı yapsak mı yapmasak mı iştirak Olur mu olmaz mı ancak ne kadar kar olursa olsun bu birliktelik İnşallah buraları ısıtıyor çok daha farklı bir havaya sokuyor Allah’a şükür liderimiz amirimiz kumandanımız herkes burada daima birlikteyiz tekrardan bütün hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Pençe-Kilit Harekat Bölgesi’nde şehit olan ve tüm şehit askerimizin anısına yürüdüklerini söz eden Pazaryeri Belediye Lideri Zekiye Tekin, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, diliyorum dedi. Lider Tekin, “Milletçe Kuzey Irak’ta devam eden Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden maalesef üzücü haberler aldık. Şehitlerimizin acısı yalnızca düştüğü ocaklara, analarına, eşlerine, çocuklarına değil tüm Türk milletinin bağrına, kor üzere düştü. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, diliyorum” dedi.

Şehitler için anma yürüyüşü aktifliğine İlçe Kaymakamı Ahmet Tayyib Kahraman ve Belediye Lideri Zekiye Tekin’in yanı sıra, İlçe Jandarma Kumandanı Recep Kuş, Emniyet Amiri Emrah Turan, Pazaryeri ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Lütfü Akyüz, MHP İlçe Lideri Mustafa Tekelioğlu ve vatandaşlar katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir