Büyük Tartışma Yaratan Eğitime Ara Verilmesi Kararıyla İlgili Kim, Ne Dedi?

Yaşadığımız büyük zelzele felaketi sonrası evsiz kalan depremzedelerin barınma muhtaçlıklarının nasıl karşılanacağı, birinci günden itibaren merak edilen mevzulardan biri olmuştu. Yükseköğretim Kurumu geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve tüm üniversitelerde bahar eğitim ve öğretim periyodu açılışının ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini bildirdi. Akabinde yükseköğretim yurtlarının, ortaya çıkan barınma problemini çözmek gayesiyle bir müddetliğine depremzedelere tahsis edileceği açıklandı. Bu açıklama sonrasında büyük bir tartışma başladı.

Gelin ayrıntılara birlikte bakalım.

Yaklaşık 13,5 milyon kişinin yaşadığı 10 ili etkileyen büyük zelzele felaketi hepimizin yüreğine bir kor üzere düştü.

Sayısız binanın yerle bir olduğu, binlerce canımızı kaybettiğimiz ve binlerce vatandaşın evsiz kaldığı bu büyük felaketin en büyük problemlerinden biri depremzedelerin barınma muhtaçlığının nasıl karşılanacağıyla ilgiliydi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın depremzedelerin barınması için “Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarını misafirhane üzere kullanacağız” kelamlarıyla tartışmalar başladı.

Yaz mevsimine kadar üniversitelerin tatil edilmesi ve uzaktan eğitime geçilmesi hem eğitimcileri hem de öğrencileri isyan ettirdi.

Ekrem İmamoğlu da bu hususla ilgili açıklamalarda bulundu ?

?

Fazıl Say da ”Eğitim kurumlarının kapatılmasını yanlış buluyorum” kelamlarıyla kanısını belirtti. ?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması?

?

?

?

Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir