Can Ataklı: Bırakın SADAT reklamı provokasyonunu o reklam başlı başına bir suç

Korkusuz müellifi Can Ataklı, Uğur Dündar’ın TV100’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği söyleşi sırasında ekranda SADAT reklamının yayınlanmasını eleştirdi.

“Olacak rezalet değil tabii” diyen Ataklı,  “SADAT’ın bir hata örgütü olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu ekrandayken bu şirketin reklamının yapılması sıradan bir yanlışlık, siyasi bilgisizlik falan olamaz. TV100 yöneticileri, reklam müdürünü işten atmakla bu işten sıyrılamazlar” sözünü kullandı.

“Tabii ana husus reklam olunca Kılıçdaroğlu’nun söyledikleri de ister istemez güme gitti. Oysa CHP Genel Başkanı, Millet İttifakı’nın şirazesini bozmaya yönelik kampanyalara karşı çok kıymetli karşılıklar vermişti. Artık gelelim işin en kıymetli noktasına. Herkes bu reklamın kasıtlı verildiğini, aslında SADAT’ın yöneticisinin, ‘nasıl gol attık ama’ diye övünmesini konuşuyor. Halbuki o reklam, başlı başına bir suç” diyen Ataklı, şöyle devam etti:

“Dikkat ederseniz reklamda SADAT logosunun yanında, ‘silahlı adamlar’ var. Bu türlü şey olur mu? Adeta bir silahlı örgütün propagandası yapılıyor. Bir televizyonun silahlı adamların olduğu bir reklam anonsunu, ‘para için!’ kabul etmesi akıl alır üzere değildir. CHP, ‘Bize yayında kazık atıldı’ demek yerine açıkça bir silahlı örgüt propagandası yapılmasına karşı cürüm duyurusunda bulunması gerek değil mi?”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir