Can’ın yaşaması için 300 bin dolar lazım

Tekirdağ’da yaşayan, inşaat teknikeri Özkan Bayraktar ile İrina Bayraktar’ın iki çocuğundan Can Daniel, şimdi 6 aylıkken açık kalp ameliyatı geçirdi. Operasyonun akabinde Can Daniel’e, 2 yaşındayken, nefes borusunda daralma oluşmaya başlamasıyla götürüldüğü hastanede, teneffüs yolu hastalığı ‘trakeomalazi’ teşhisi konuldu.

Çocuğunu farklı hastanelere de götüren Özkan Bayraktar, sonuç alamadı. İsrail’deki klinikte tedavi edilebileceğini öğrenen aile, Can Daniel’i götürüp, birinci ameliyatını yaptırdı. İsrail’de 2 yıl evvel birinci ameliyatını olan ve ikinci defa operasyon geçirmesi gereken Can Daniel’in tedavi masraflarını karşılayacak durumu olmayan aile, Tekirdağ Valiliği’ne başvurdu. Tedavinin yurt dışında olması nedeniyle Can Daniel için valilik oluruyla yardım kampanyası başlatıldı.

‘SON EVREYE YAKLAŞTI’

Oğlunun ameliyatı için 300 bin dolara gereksinim olduğunu söyleyen Özkan Bayraktar, birinci ameliyatında bütün parasını harcadığını anlattı. Yardımseverlerden dayanak isteyen ve başlatılan kampanyanın yavaşladığını, yüzde 10’larda kaldığını belirten Bayraktar şöyle konuştu:

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YER BULAMADI

“Süremiz az kaldı, ocak ayının sonunda yurt dışına gitmemiz gerekiyor. Çocuğumuz 6 yaşına giriyor, trakeomalazinin son evresine yaklaştı. Biz Türkiye’de özel hastanelerde dahil ulaştık lakin bir tahlil bulamadık. Vilayet Sıhhat Müdürlüğü de yazılar yazdı hastanelere, Türkiye’de bir yer bulunamadı. Can’ın soluk borusunda kıkırdak gelişimi yok ve nefes alırken daralma yaşıyor. Bununla birlikte daralma sonucunda nefes darlığı oluşabiliyor, balgam yoğunluğu yaşamasıyla akciğer enfeksiyonu geçiriyor sık sık tıkanma oluyor. Çocuğumuz sık sık her seferinde ya acil servis yahut ağır bakıma alınıp yatırılıyor zira o kısım yumuşak olduğu için oluşan balgam direk akciğerlerine iniyor ve bu da ona enfeksiyon yaratıyor.”

Anne İrina Bayraktar da oğlunun çok sıkıntı günler geçirdiğini belirterek, “Oğlumun yaşamasını istiyorum. Bunun için de bizim hayırseverlerin yardımına muhtaçlığımız var. Can için takviye bekliyoruz” dedi.

.

BONCUK TERAPİSİ

Can Daniel Bayraktar, ‘Boncuk’ ismini verdikleri muhabbet kuşu ile vakit geçirmeyi seviyor. ‘Boncuk’un sık sık başına konduğu Can Daniel, kuş ses çıkardığı vakitlerde kendisi de sesler çıkarıyor. Özkan Bayraktar, kuşun oğluna terapi üzere geldiğini belirterek, “Ona çok bağlı, o kafesine girmeden uyumuyor” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir