Davutoğlu: Bugün siyaset üstünden zengin olanlar var

Şanlıurfa’da çeşitli temas ve incelemelerde bulunan Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu, vatandaşlara adeta bir dokundu bin ah işitti. Bir vatandaş Davutoğlu’na, “Siyaset üstünden varlıklı olanlar vurgun peşinde. Hani damat nereye gitti? 128 milyar dolar nerede?” diye sordu.

Esnaf gezisi yapan Davutoğlu’nun yolunu kesen bir vatandaş, bir torba şekerin bin üç yüz TL’ye çıktığını belirterek, “Benim meskende iki tane öğrencim var. Minimum fiyatla çalışan kızım meskeni geçindiriyor” dedi. Davutoğlu,”Nasıl geçiniyorsun?” diye sorunca vatandaş, “Burası Urfa’dır. Konut benim. Kira derdim yok. İşte geçinmeye çalışıyoruz. Kira olsa, 2 milyar, iki buçuk milyar. Ya malı olmayanlar ne yapsın?” diye yanıtladı.

“DAMAT NEREDE, 128 MİLYAR DOLAR NEREDE?”

Konuşmasının devamında Ahmet Davutoğlu’na dayanak kelamı veren vatandaş daha sonra şunları söyledi:

* “Elimizden geleni sana dayanak olacağız. Elimiz abdestlidir. Fakat, sen de eskisi üzere dürüst çalış. Hepsi ‘Koy cebime, koy cebime’ diyor. Yarın öldüğün vakit bu gömleğin de çıkacak. Çorabı da indirecekler. Kimse malı götürmüyor.

* Kim uygunluk yapsa dünyada o bırakır. İdris Peygamber ne demiş? Beşere yararlı olan insan odur. Kusura bakma. Siyaset üzerinden varlıklı olanlar vurgun peşinde.

* Allah bizi onlara koymasın. Yarın hesap soracak. Hani damadı nerede? Sen bakandın. Hani bu 128 milyar dolar nerede? Türkiye’nin bütçesi kadar.”

“SİYASET ÜSTÜNDEN GÜÇLÜ OLANLAR VAR”

Davutoğlu, enflasyonun %150’ye yükseldiğini belirterek, “Doğru söyledin. Bugün siyaset üstünden güçlü olanlar var. Biz bu halkın içinden çıktık. Halkın içinde de olmaya da devam edeceğiz. Bugün siyaset üzerinden varlıklı olanlar sizin de dediğiniz üzere vurgun peşinde.  Allah, ‘Kul hakkıyla bana gelmeyin’ diyor” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir