DEİK’te ASKON Konya’dan 14 isim konseyde

İSTANBUL (İGFA) – Dış Ekonomik Bağlar Heyeti (DEİK) İş Kurulları 2023 Yılı Olağan Seçimli Genel Şuraları ve Ticari Diplomasi Ödül Merasimi, DEİK Lideri Nail Olpak’ın mesken sahipliğinde, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Ticaret Bakan Yardımcıları, ASKON İdare Konseyi ve iş dünyasının temsilcilerinin de iştirakiyle İstanbul’da gerçekleşti.

ASKON Konya Şubesi’nden de 14 idare heyeti Üyesi, 4 ASKON Konya Üyesi 14 Ülkenin DEİK İş Kurulları Lider yardımcılığı ve Yürütme heyetlerinde yer aldı. DEİK Genel Kurulu’na katılan ve değerlendirmelerde bulunan ASKON Konya Şube Lideri Atilla Sinacı, kıymetli ülkelerde kıymetli misyonlar üstlenildiğini söz etti.


Lider Sinacı, “1985 Yılında kurulan Dış Ekonomik Alakalar Kurulu-DEIK, Türk özel dalının dış ticaret, memleketler arası yatırım, hizmetler, müteahhit ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik bağları yürütme; yurt içinde ve yurt dışında yatırım imkanlarını araştırma; Türkiye’nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve gibisi iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş bir kurumdur. Sayın Cumhurbaşkanımızın veya Bakanlarımızın yurt dışı seyahati varsa ve bu seyahate iş insanları katılıyorsa yahut yurt dışından iş insanlarının olduğu bir heyeti ülkemizde ağırlıyorsak, tüm altyapı ve sorumluluk DEİK’e aittir. Gayemiz; tüm dünyada iş yapmak, daha çok iş yapmak, daha kolay iş yapmak, daha verimli iş yapmak. Bunu sağlamanın en değerli araçlarından birisi de Network ’dür. Yani bağlar ağıdır. Hakikat bireye, hakikat biçimde ulaşabilmektir. Hepsinin farklı bütçeleri var ve kendi faaliyetlerini kendileri planlıyorlar. Şirketlerimizin birer global oyuncu olması gayesiyle çalışmalar yürütüyor ve bunu devlet yetkililerimiz nezdinde, en yüksek temsil ile yapma yeteceğine sahipler. Bu, çok kıymetli bir değer” dedi.


ASKON KONYA DEİK’TE FAAL TARTISINI ARTIRIYOR
ASKON Konya Şubesi olarak DEİK’te faal yüklerinin arttığını tabir eden Lider Sinacı, “DEİK bizim de çok hassasiyet gösterdiğimiz bir mevzu. Geçtiğimiz hafta ki Genel Kurul’a idare konseyi üyelerimizle iştirak sağladık. ASKON Konya şubemizden 14 iş kurulu yürütme heyeti üyeliğine ve iş kurulu lider yardımcılığa getirildi. Konya’mız ve ülkemizin dış ticaret hacmini artırma da ve ticari diplomasinin gelişme sinde, memleketler arası arenada güçlü temsil ve iş dünyamızın güçlü temellerle büyümesi için yapılacak olan tüm faaliyetlere ASKON Konya Şubesi olarak dayanaklarımızı artırarak vermeye devam edeceğiz, yürekten ve daima birlikte çalışacağız. Emeği geçen tüm idare konseyi arkadaşlarıma muvaffakiyetler diliyorum. Kentimiz ve ülkemiz için kıymetli işleri yapma uğraşında olacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir