Depremin Uzaydan Atılan Titanyum Çubuklar Yüzünden Olduğunu Söyleyenlerden Beyin Yakan Paylaşımlar

Her tabiat olayının bir bilimsel açıklaması kesinlikle var lakin buna ikna olmayanlar da tarih uzunluğu olduğu üzere günümüzde de var. Mesela birazdan aşağıda göreceğiniz şahısların paylaşımları beyninizi hafifçe yakacak.

Kahramanmaraş ve Hatay’da art geriye meydana gelen sarsıntılar binlerce canımıza mâl oldu. 11 kentte binalar, kağıttan kuleler üzere çöktü.

Halbuki uzmanlar bu sarsıntıyla ilgili aylar, yıllar öncesinden ikazlarda bulunmuştu. Sarsıntı gerçekleştikten sonra da bilimsel olarak mevzuyu çabucak hemen her kanalda anlattılar.

Bu kadar çok binanın yıkılmasında sahtekar müteahhitlerin, onların projelerine onay verenlerin, yanlış kentleşmenin ve rant başının çok kıymetli hissesi var.

Ancak uzmanların anlattığı bilimsel bilgiler ve gerçekler zelzele konusunda herkesi ikna etmiş değil. Bilhassa Türkiye Uzay Ajansı Lideri Serdar Hüseyin Yıldırım’ın “uzaydan titanyum çubuklar atıyorlar” teorisini anlattığı görüntü, birtakım bireylerin zelzele açıklaması oldu değişik bir biçimde.

Türkiye Uzay Ajansı Lideri Serdar Hüseyin Yıldırım o konuşmasında, “Titanyum alaşımlı 10 metre çubukları uzaydan dünyaya istediği amaca gönderebilen savaşçı uydular var! Bu çubuklar yerin 5 kilometre derinliğine nüfus ederek 7-8 şiddetinde sarsıntı yaratıyor. Bunları tespit etmek de mümkün değil” demişti.

Ancak bu görüntü o kadar çok yayıldı ve olay yarattı ki, Yıldırım daha sonra şu açıklamayı yaptı:

“Birkaç gündür toplumsal medyada dolaşan görüntü hakkında çok soru geliyor. Bu kısa görüntü benim çok evvel bir strateji enstitüsünde verdiğim konferanstan alıntı. Dünya yörüngesinde konuşlanıp kullanıldığında küçük bir kenti haritadan silebilecek silah sistemini anlatmıştım. Bu silah sisteminin fay çizgilerini tetiklemek yahut tektonik deprem oluşturmak üzere işlevi yok. Hasebiyle bilinen bir fay sınırında oluşan tektonik bir sarsıntı olan Maraş afetiyle ilgisi yok. Yanlış anlaşılmasını istemem. Bu silahın tesiri göktaşı çarpmasına kıyas edilebilir’

Google’a “titanyum çubuk” yazdığınızda karşınıza çabucak hemen şu tipte, endüstride kullanılan materyaller çıkıyor aslında. Lakin bu titanyum çubuk saldırısına inanan o denli bir kitle var ki, ikna olmaları imkansız.

Mesela bu hesap “titanyum çubuk” davasına neredeyse kendini adamış. İnanılmaz!

Bu kişi de o denli…

Bu kişi de bu olayın zelzele olmadığından çok emin.

Arkadan gelenler de var üstelik…

“Titanyum olsa duramazsın, Wolframdır o” diyen birisi de var.

Yok mu artıran? Hayır Wolfram da değil, kesin Tungsten!

Bu titanyum ailesine gelen birtakım gerçekçi karşılıklar da var lakin sanmıyoruz ki kendilerini durdurmaya yetsin.

Şu muhabbetin sonuna konulabilecek en mantıklı görsel herhalde toplumsal medyanın bu en meşhur çizimi. Sözler biraz eksik lakin yönetim edin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir