Devlet Bahçeli: Enflasyon çıktığı gibi inecektir

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Bursa’da ‘2023’e hakikat aday belirli karar net’ mitinginde açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, “HDP’ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler üzere bakanlıklara da yerleşmesi demektir” dedi.

Ekonomik krize de değinen Bahçeli “Hiç kimse merak etmesin, enflasyon çıktığı üzere inecektir, ancak asıl fitne fücur enflasyonunun, tezvirat ve tefrika stokundaki artışın önüne geçmek, buna pürüz olmak da boynumuzun borcudur” tabirlerini kullanarak argümanlı açıklamalarda bulundu.

Bahçeli konuşmasında sık sık Millet İttifakı’nı gaye alarak, “Kılıçdaroğlu’nun KHK kelamları ABD’ye verilmiş güvencedir” tezinde bulundu.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan kısımlar şöyle:

  • MHP’yi küçümseme yanlışına düşen soytarılara diyorum ki cüretiniz varsa Sivas’tan sonra gelin de Bursa’ya bakın. 3 hilalin bariyerleri nasıl yıkıp geçtiğine şahit olun. Türkiye düşmanlarına piyonluk yapan bir avuç devşirme istedi diye ülkülerimizin kubbesi asla devrilmez. Ayrılıkta azap birlikte rahmet olduğunu çok âlâ biliyoruz. Taviz vermeyeceğiz teslim olmayacağız tembellik göstermeyeceğiz kesinlikle kazanacağız.

“ARAMIZDA AYRIK OTU BULUNDURMAYACAĞIZ”

  • Aramızda ayrık otu bulundurmayacağız, saflarımızı sık tutacağız. Kesinlikle Allah’ın müsaadesi ile başaracağız. Taviz vermeyeceğiz, kesinlikle kazanacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında cumhurun zaferine ulaşacağız. Kelamımız kelamdır, kararımızın da sonuna kadar ardındayız. Oyalanma anlayışında değiliz. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Erdoğan’dır. Zillete karşı tıpkı mevzideyiz, Türkiye düşmanlarına karşı birebir cephedeyiz.

MİLLET İTTİFAKI’NI AMAÇ ALDI

  • Vatansız millet neyse Türkiye’nin karşısına geçmiş zillet ittifakı da odur. Zillet partileri ile ulaşılacak bir gelecek yoktur. Karanlık zihniyet açısından bir farkları yoktur. Bu ittifakın çatısını alev almıştır. Paçası tutuşan Kılıçdaroğlu ‘inadına birlikte olacağız’ demiştir. Beraberlik inançla olur, inatla değil.
  • Ahtapotun 6 ayağı belirlidir, öteki iki ayağı HDP ile emperyalizmin ana ögeleridir. Zillet ittifakının içinden en azından dürüst açıklamalar yapanlar da vardır. HDP’nin takviyesiyle Büyükşehir Belediyesini kazanan partiler artık HDP’ye bakanlık vaadinde bulunmuştur. Reaksiyonlar yükselince CHP’nin geri adımı kurnazca bir harekettir. Türk milleti asla müsaade etmez, etmeyecektir. HDP’ye bakanlık vermek demek, teröristlerin tıpkı belediyeler üzere bakanlıklara da yerleşmesi demektir.

MUHALEFETİN ADAYINI, BIDEN’A BAĞLADI

  • Bursa’dan söylüyorum; zillet ittifakı kaostur krizdir kifayetsizdir. Türkiye’yi onlarca yıl geriye götürme projesidir. Boşuna milletimizi meşgul etmesinler. Zillet ittifakının Cumhurbaşkanı adayını dış güçler belirleyecektir. Türkiye’nin düşmanlarının elini eteğini öpmeden aday çıkaramazlar. Kılıçdaroğlu’nun KHK kelamları ABD’ye verilmiş garantidir. ABD Lideri Biden’dan onay almadan adayımız budur diyemezler.

YUNANİSTAN’A TEPKİ

  • Dileğimiz Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşın bir an önce sona ermesidir. Bir çift kelamım de Yunanistan hükümetindedir. Yunanistan damarımıza basmaktan vazgeçmelidir. Tacizlerine derhal son vermelidir. Üzerinde haksız ve hukuksuz biçimde oturuduğu adalar hakkımızdır. Bu ülke idaresi ayağımızın altında dolaşmaktan, damarımıza basmaktan vazgeçmelidir, taciz ve tahriklerine derhal son vermelidir. Ayranımızı kabartmasınlar, sabrımızı zorlamasınlar. Denize dökülmeyi tekrar canları çekiyorsa yalnızca bize söylesinler. Ege’nin bir yakasından öbür yakasına ulaşmak bizim için çocuk oyuncağıdır.

EKONOMİYE DAİR SAVLI SÖZLER

  • Hiç kimse merak etmesin, enflasyon çıktığı üzere inecektir, fakat asıl fitne fücur enflasyonunun, tezvirat ve tefrika stokundaki artışın önüne geçmek, buna pürüz olmak da boynumuzun borcudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir