Donald Trump’ın ses kaydı çıktı: Saldırı planının olduğu gizli belgeyi aldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde Federal Savcılar, eski Lider Donald Trump’ın Beyaz Saray’dana saklı dokümanları aldığını kabul ettiği bir ses kaydını elde etti.

Amerikan yayın kuruluşu CNN International bu bilgiyi özel haber olarak yayınladı. Ses kaydı eski liderin 2021 yılında kendi devrinin Genelkurmay Lideri Mark Meadows’un otobiyografisi için yapılan bir toplantıda alındı.

Toplantı Trump’ın golf kulübünde yapıldı. Kulüpte Biyografi üzerine çalışan iki kişi ve bağlantı uzmanı Margo Martin vardı. Trump bu sırada, Meadows’un İran’a yönelik muhtemel taarruz planının olduğu 4 sayfalık bir Pentagon evrakının olduğunu söyledi.

Habere nazaran Trump, 2 dakikalık ses kaydında belgeyi paylaşmak istedi. Fakat üzerindeki zımnilik nedeniyle bunu yapamadı. Zira Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra evrakların kapalılığını kaldırma yetkisi üzerindeki sınırlamaların farkındaydı.

Bu durum, eski liderin Beyaz Saray’dan ayrılırken Bilinmeyen evrakları aldığını kabul etmesi olarak yorumlandı. Ağustosta Trump’ın Florida’daki konutu Mar-a-Lago için arama buyruğu çıkarılmış. Konutta çok sayıda kapalı doküman ele geçirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir