Elini göğsüne götürdü ve korkunç gerçeği fark etti: Balayından bir gün önce kabusa uyandı

TAM HAYATINDA YENİ BİR SAYFA AÇARKEN…
Ama bazen, tıpkı eski Yeşilçam sinemalarında sık sık kullanıldığı üzere “kader ağlarını örer.” Yani aşk dolu kalbi, yanında sevdiğiyle hayatında yeni bir sayfa açan insan hiç ummadığı kabus üzere bir durumla karşılaşır.

İşte kamera karşısına geçtiği yarış programıyla ekranda ismini duyuran genç yıldızın başına gelen tam da bu türlü bir durum. Genç dansçı ve eşi işlerinin yoğunluğu nedeniyle evlendikten sonra balayına çıkamamıştı. Tam 9 ay sonra gecikmeli balayına çıkacakları sırada genç yıldız, sıhhatiyle ilgili aykırı giden bir detay olduğunu fark etti. Kendi tabiriyle aklına hiç gelmeyen şey başına geldi. Kansere yakalandığını öğrendi.

GECİKMELİ BALAYINA GİTMEDEN BİR GÜN EVVEL FARK ETTİ
Bu kısaca anlattığımız hikayenin kahramanı İngiltere’de yayınlanan The Strictly Come Dancing isimli müsabaka programıyla tanınan 32 yaşındaki Amy Dowden. Geçen yıl temmuz ayında evlenen Dowden ile Ben Jones balayına çıkmaya fırsat bulamamıştı. Düğünden 9 ay sonra çift, gecikmeli balayına çıkmaya karar verdi. Maldivler’de hoş bir tatil yapmayı planladılar. Fakat işler planladıkları üzere gitmedi.

Tam seyahate çıkmadan bir gün evvel Dowden, sağ göğsünde bir kitle fark etti. Vakit geçip de kitle büyüyünce doktora gitti ve hiç ummadığı berbat haberi aldı: Göğüs kanserine yakalanmıştı. Bu beklenmedik sarsıcı gelişme geçen nisan ayında yaşandı.

Amy Dowden başına gelenleri bir toplumsal medya paylaşımıyla duyurdu. Genç dansçı, Instagram paylaşımında başına gelenleri şöyle özetledi: “Size verecek, paylaşılması kolay olmayan bir haberim var. Yakın vakitte göğüs kanseri teşhisi aldım. Fakat dans pistine dönme konusunda kararlıyım.”

ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ SIHHAT MESELELERİYLE UĞRAŞIYOR
Aslında Amy Dowden çok uzun müddettir bir çeşit bağırsak hastalığı olan Crohn hastalığıyla gayret ediyordu. Çocukluğundan bu yana Crohn hastası olan profesyonel dansçı, hayatının büyük kısmını bozuk sıhhatini yoluna koymak için çaba ederek geçirdi bir öteki deyişle.

Aslına bakılırsa Dowden’ın sağ göğsündeki kitleyi keşfetmesi de bu hususta düzenlenen bir kampanya sayesinde oldu. Kampanyanın tesiriyle kendi göğüslerini hiç denetim etmediğini fark etti. Sonra da sıkı bir denetim yaptı ve hayatını kurtaran o keşifte bulundu: Sağ göğsünde bir kitle vardı.

O birinci anda şoke olduğunu anlatan Dowden tekrar de doktora gitmeden bir müddet evvel kitleyi denetim altında tuttu. Ancak kitlenin büyüdüğünü fark edince de soluğu hekimde aldı.

Acil bir biçimde tetkiklerden geçtikten sonra da Dowden’a o kitlenin kuşkulu olduğu söylendi. Anlattığına nazaran en berbatına hazırlanması konusunda uyarıldı.

Yapılan biyopsinin akabinde genç dansçının göğüs kanseri olduğu katılaştı. Birebir göğsünde bir kitle daha bulundu. Söylediğine nazaran, kendisine haberi veren doktora sorduğu birinci şey ise ne vakit dans pistlerine dönebileceği oldu.

Hastalığının erken yakalandığını belirten Amy Dowden artık ortalarında ameliyatın da bulunduğu tedavi programının düzenlenmesini bekliyor.

Genç dansçı, Hello mecmuasına verdiği röportajda başına gelenler konusunda şunları söyledi: “Bu çeşit şeylerin sizin başınıza geleceğini asla düşünmezsiniz. Daha 32 yaşındayım ve bu yaşta göğüs kanseri olabileceğimi düşünmemiştim. Annem göğüs kanseri olmuştu fakat daha ileri yaşlarda 50’lerindeydi. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir