Emekli madenci, 5 yakınını toprağa verip kurtarma çalışmalarına katıldı

KAHRAMANMARAŞ’ta çöken 7 katlı Aydın Apartmanı’nın enkazında ablası, eniştesi ve 3 yeğenini kaybeden emekli madenci Abdullah Üstün (44), yakınlarını toprağa verdikten sonra geri dönüp apartmanın enkazında kalanların çıkarılmasına yardımcı oldu.

Adana’da özel bir maden ocağından emekli olan Abdullah Üstün, Kahramanmaraş’ta, Azerbaycan Bulvarı’ndaki 7 katlı Aydın Apartmanı’nın çökmesi sonucu binanın 4’üncü katında oturan ablası Cennet, eniştesi Muttalip, yeğenleri Şadiye, Büşra ve Barış Dolutaş’ı kaybetti.

Yakınlarını memleketleri Adana’da toprağa veren Üstün, Kahramanmaraş’a dönüp, yakınlarının ömrünü yitirdiği binanın enkazında arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Enkazdan cenazelerin çıkartılması konusunda yardımcı olduğunu söyleyen Abdullah Üstün, “4’üncü katta ablam, eniştem, yeğenlerim vardı. Sarsıntıda 5 yakınım hayatını kaybetti.

Aydın Apartmanı’ndaydılar. Sarsıntıdan sonra yakınlarıma ulaşamadım. Yollar çok kalabalıktı. Adana’dan buraya yaklaşık 8,5 saatte geldik. Sonra cenazelerimizi alıp, geri gittik. Yakınlarımın defnetme süreçlerini hallettikten sonra arama kurtarma çalışmaları için geri geldim. Cenazelerin çıkarılması konusunda yardım ediyorum. Elimden geleni yapıyorum. Emekli maden emekçisiyim. Enkazda kalanlar var. 20-25 kişinin olduğu söyleniyor. Enkaz çalışmalarına yardımcı oluyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir