En acı bekleyiş! Depremde kaybolan yakınlarını ilanla arıyorlar

Antakya meydanındaki Atatürk büstünün esasındaki Hüseyin-Fethiye Çepni çiftine ilişkin fotoğraflı ilanda 59 yaşındaki çiftin, sarsıntının olduğu 6 Şubat’tan beri kayıp oldukları belirtildi. Üzerinde yakınlarına ilişkin isim ve bağlantı numaraları olan ilanda, ‘Nerede olduklarına dair hiçbir bilgi bulunmuyor. Lütfen yayalım, bir an evvel ulaşalım’ sözleri yer aldı.

Büst esasındaki öteki kayıp ilanı ise Muhsin Sedat Kaya’ya (38) ait. Macro Center’ın önündeki birinci yardım çadırında üst üste 2 gün pansuman yapıldığı kaydedilen Kaya’nın yüzünün yaralı, ayağına demir kesimi saplandığı, başına darbe aldığı ve şok tesirinde olduğunun bilindiği kaydedildi.

Kayıp ilanları ortasında Çağdaş Yıldız isimli çocuğa dair ilan da bulunuyor. Defne ilçesi, Sümerler Mahallesi, Dere Sokak, No 9’daki Cem Apartmanı’nda kaybolduğu belirtilen Yıldız’ı görenlerin irtibata geçmeleri isteniyor.

TRAVMA İHTİMALİ

Diğer ilan ise Necla İşler (59) isimli bireye ilişkin. Defne ilçesinden olduğu belirtilen İşler’in kayıp ilanında şu bilgiler yer aldı:
“Sümerler, Akdeniz, Armutlu, Çekmece, Turunçlu mahallerindeki yemek ve başka insani yardımların sunulduğu yerlerde besin, tuvalet ve ısınma üzere muhtaçlıklarını karşılamak için birçok kez görülmüş. Sabit bir noktada kalmadığı, kelam konusu yerlerde dolaştığı iddia ediliyor. Enkazdan çıktığı için travma geçiriyor olması çok olası.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir