FAST’te ilk e-para şirketi oldu

İSTANBUL (İGFA) – Ülkenin ve bölgenin en büyük para transferi operasyonunu yürüten United Payment, bankalar ortası her saat süratli para transferi yapılmasını sağlayan FAST sistemi için onay alan birinci e-para şirketlerinden biri oldu.

United Payment kullanıcıları da bundan bu türlü 20 bin TL üst limitli para transferi süreçlerini, IBAN numarasına gerek duymadan ışık suratında gerçekleştirebilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan United Payment CEO’su İlker Sözdinler, Türkiye’nin nakitsiz toplum ve finansal demokratikleşme alanında gerçekleştirdiği tüm çalışmaları gönülden desteklediklerini belirtti.

Uluslararası para transferi alanında dünya devleriyle işbirliği yapıyor ve yalnızca Türkiye’de değil tüm bölgede çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Sözdinler, “Genç, dinamik, yüksek kabiliyetli grubumuz ve ülkemize katma kıymet sunan yeniliklerimizle ekosistemi büyütmek için elimizden geleni yapmayı sürdürüyoruz. Bu manada, Merkez Bankası’nın ödeme ve e-para kuruluşlarını FAST sistemine dahil etme istikametindeki düzenleme kapsamında yer alan birinci şirketlerden biri olduğumuz için memnunuz. Bu düzenleme ile hizmet verdiğimiz cüzdan kullanıcıları 7/24 fast ile ödeme hizmetinden faydalanabilecek. Ayrıyeten bir banka üzere müşterilerimizin kullanabilecekleri hesap açabildiğimiz, IBAN sağlayabildiğimiz için para alıp göndermek çok kolay olacak. Ülkemizin ödemeler sisteminde bu tip rekabeti artıracak düzenlemeler sayesinde dünyada üst sıralara yükseleceğine ve müşteri hizmet kalitesinin de artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Merkez Bankası’nın Liralaşma stratejisi kapsamında dijital iktisat yol haritasının kıymetli bir ögesi olan FAST Sistemi’nin kapsam ve kapsayıcılığını artırmak için hayata geçirdiği uygulama sayesinde, United Payment kullanıcıları bir banka üzere direkt para transferi yapabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir