Fenerbahçe’de Jorge Jesus’tan herkese örnek tablo

Fenerbahçe’de ilham veren meslek hikayeleri yazılıyor. Miguel Crespo ve İsmail Yüksek ikilisi orta alandaki başarılı futbolları kadar uğraşları, kulübe bağlılıkları, Jorge Jesus’la bağlantıları ve taraftarlarla kurdukları sevgi bağıyla öne çıkıyor.

Ancak bu iki yıldızın temel dikkat çeken özelliği daha geçen seneye kadar 2. Lig’de yer alıyor olmalarıydı. Crespo, Portekiz’de 2. Lig’de Estoril ve Merelinense kadrolarında oynamış bir isimdi ve geçen yıl Vitor Pereira sayesinde Fenerbahçe’ye imza attı.

İsmail Yüksek ise Lider Ali Koç ve idare heyeti üyesi Selahattin Baki’nin uğraşlarıyla 2020-21 döneminde Gölcükspor’dan transfer edildi.

Crespo, birinci transfer olduğu devirde soru işaretleri taşısa da 21 Kasım 2021’de Galatasaray deplasmanında attığı galibiyet golüyle taraftarların kalbini kazandı, İsmail Kartal devrinde çıkışa geçti ve Jorge Jesus’un da kısa müddette vazgeçilmezi oldu.

İsmail Yüksek de Balıkesirspor, Adana Demirspor ve Bursaspor ile 1. Lig’de kiralık süreçler geçirdikten sonra bu dönemin başında Jorge Jesus’un gözüne girdi, formayı bırakmadı.

Son oynanan ve 2-0 kazanılan AEK Larnaca maçında orta sahayı paylaşan Crespo ile İsmail, dayanılmaz futbollarıyla ayakta alkışlandı.

Daha 1 sene öncesine kadar 2. Lig düzeyinde oynayan bu iki yıldız artık ise tepe yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bilhassa İsmail Yüksek, geçen dönem Bursaspor’la 2. Lig’e düşmenin hüznünü yaşarken bu dönem ise UEFA Avrupa Ligi’nin en formda oyuncularından biri olarak gösteriliyor.

ALKIŞLARI ALDILAR

Miguel Crespo ve İsmail Yüksek futbolları kadar istatistikleriyle de göze çarptı. AEK Larnaca maçında grubun en güzel iki oyuncusu olan Crespo ve İsmail, hem savunma hem de hamle tarafında son derece verimli bir imaj çizdi.

İsmail Yüksek, Larnaca maçında 14 top kapma, 6 hava topu kazanma, 12 ikili uğraş kazanma ve 5 hamle presi kazanma üzere sayılarla dikkat çekti.

Crespo da 90 dakika boyunca yüzde 98’lik pas başarısıyla öne çıktı. Ayrıyeten 50 pas isabeti yapan Portekizli yıldız, uzun toplardaki başarısıyla göz doldurdu. 6 uzun topun 5’inde isabet sağlayan deneyimli orta saha alkışları topladı.

MUTLULUK KADIKÖY’DE

Fenerbahçe’de Emre Mor ile Batshuayi’nin yakaladıkları performans herkesi mutlu ediyor. Galatasaray ve Beşiktaş’ta aradıkları ortamı bulamayan iki yıldız küllerinden doğuyor.

Sarı-lacivertli kadroda Emre Mor ile Batshuayi’nin yükselen performansları büyük bir memnunluk oluşturdu. Dönem başında transferleri bir nebze şaşkınlık yaratsa da gelinen noktada iki yıldız başarılarıyla öne çıkıyor.

Jorge Jesus idaresinde muvaffakiyete giden iki yıldız, son oynanan AEK Larnaca maçında da dikkat çekti. Batshuayi attığı golle galibiyeti hazırladı. Belçikalı forvet, Dinamo Kiev maçında da 3 puanı kurtaran isim olmuştu. Emre Mor ise savunma istikametini de geliştirdi. Emre, İsmail Yüksek’ten sonra kadronun en fazla top kazanan, ikili gayret kazanan ve sahipsiz top kapan futbolcusu oldu.

ASİST HÜKÜMDARI ROSSİ

Uruguaylı futbolcu Diego Rossi, Avrupa Ligi’nde asist krallığına oynuyor. Evvelki akşam AEK Larnaca önünde Batshuayi’ye gol pası veren Rossi, toplamda 7 maçta 4 asiste ulaştı ve birinci sırayı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir