Geleceğin Yüzücüleri Efes Selçuk’ta Yetişecek


Efes Selçuk Belediyesi ile Olimpik Performans Spor Kulübü Derneği arasında bir protokol imzalandı.

İmzalanan protokole göre belediye havuzu olarak bilinen havuzda açık havuz revize edilecek. Açık havuzun yanına bir adet kapalı olimpik yüzme havuzu inşa edilecek. Soyunma odaları, duşa kabin, tuvalet ve deponun bulunduğu binanın gerekli onarım, bakım ve tadilatları kulüp tarafından yapılacak. Kulüp tarafından havuzda yüzme dersleri verilecek.

Protokolle ilgili açıklama yapan Fenerbahçe Spor Kulübü Yüzme Antrenörü Bahar Oktay; “Selçuk’ta yüzme sporunu sevdireceğiz. On yıllık bir süreç içerisinde tüm çocuklarımız yetişkinlerimiz yüzme sporuyla iç içe olacaklar. İnşallah içlerinden de yüzme milli takımını temsil edecek başarılı sporcular çıkacak. Hepimize hayırlısı olmasını diliyorum” dedi.

İLHAM VEREN KENTİN İLHAM VEREN ÇOCUKLARI YETENEKLİ

İmzalanan protokolle Efes Selçuk’un çocuklarının yeteneklerinin keşfedilerek başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu belirten Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Geçen sene itibariyle Fenerbahçe ile birlikte çocuklarımızın yüzme kurslarına katılması ve ondan sonra güzel başarılar elde edilmesi için bir adım atmıştık. Bu sene içerisinde meclisten geçirmiş olduğumuz protokolle birlikte hem Efes Selçuk’a bir kapalı yüzme havuzu kazandırmak hem de çocuklarımızın yaz, kış yüzme kursu alabilmesi ve ileride dereceler elde edebilmesi adına imzalarımızı attık. Bir şeylerin somut olarak ele avuca sığabilecek olması bizleri çok umutlandırıyor. Hep söylüyorum İlham Veren Kentin ilham veren çocuklarında çok güzel yetenekler var ve bu yetenekler değerleneceği için çok mutluyuz. Bu anlamda hem Fenerbahçe’ye hem de alt kulübündeki bu kıymetli hocalara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Efes Selçuk Belediyesi ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasında  geçtiğimiz yıl imzalanan protokolle 500’den fazla çocuğa Fenerbahçe Spor Kulübü Yüzme Antrenörü Bahar Oktay ve Fenerbahçe Spor Kulübü ve Milli Takım Yüzme Antrenörü Türker Oktay tarafından yüzme dersleri verildi. Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel tarafından Mart ayı meclisinde yapılan bilgilendirmede, kulüp tarafından yapılan öngörülerde katılan çocukların yüzde 69’unun olimpiyatlara katılabilecek vücut yapısına, cilt yapısına, yeteneğe ve aynı zamanda da öngörülü bir şekilde geleceğe hazırlanabilecek olduğunu belirtilmişti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir