İkinci tur öncesi çok tartışılacak sözler… MHP’nin hedefinde Sinan Oğan var… Odatv aradı sordu… MHP kapıyı kapattı

Sinem Hançerigüzel

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Eyyup Yıldız, Sinan Oğan’ın paylaşımını alıntılayarak “Pazarlık hissenin kalmadı öbür kapıya. 1 cinste biter bu iş. Mezar soyguncuları sizi” demişti. Yıldız’ın akabinde MHP Genel Lider Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sinan Oğan’a gönderme yaptı.

Yaptığı paylaşımda Yönter, 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçiminde resmi olmayan sonuçlara nazaran 5.17 oy alan ve ikinci tıp için kilit değer kazanan CET İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’a üstü kapalı göndermede bulundu. Yönter,”Türk milliyetçiliğinin siyasi adresi Milliyeçi Hareket Partisi’dir. Türk milliyetçiliğinin siyasi, fikri ve ahlaki yolbaşçısı da Devlet Bahçeli’dir. Onun bunun mahallemize gece kondu yapmasına müsaade etmeyiz” dedi.

Odatv aradı, Yönter’e “Tweet Sinan Oğan’ı maksat alıyor” argümanlarını sordu. Yönter tezleri kabul etti. Yönter ismine konuşan danışmanı, tweetin Sinan Oğan’ı maksat aldığını belirterek Yönter’in, “Evet Sinan Oğan’ı amaç alan bir tweettir, istedikleri üzere haber yapabilirler.” dediğini iletti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise, katıldığı yayında Sinan Oğan ile şimdi bir görüşme olmadığını belirterek “Sinan Bey’in geldiği siyasi geleneğe baktığınızda, lisana getirdiği tezleri dikkate aldığınızda Cumhur İttifakı’na, devletin, milletin bekası vurgusuna daha yakın olduğunu ben biliyorum. Sinan Beyefendi ile şahsi tanışıklığım da vardır” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir