İsrail ordusu, Gazze’ye saldırı başlattı

İsrail ordusu, Filistin’in Gazze Şeridi’ne akın başlattığını açıkladı.

Lübnan’dan İsrail’e atılan füzeler ve havan mermilerinin akabinde İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, iki aydır toplanmayan güvenlik kabinesini toplantıya çağırdı.

Toplantının açılışında konuşan Netanyahu, “Düşmanlarımız yanılmasın. Hiçbir iç tartışmamız düşmanlarımıza her vakit her yerde karşılık vermemize pürüz olmayacak. Hepimiz, istisnasız, bu mevzuda birlik içindeyiz” dedi.

“Düşmanlarına ataklarının bedelini ödeteceklerini” belirten Netanyahu, “İsrail halkı, sınandığı vakit bir ortaya geldiğini, ordusu ve öbür güvenlik ünitelerinin ülkesini ve halkını korumak için aksiyonlarını destekleyeceğini, düşmanlar bir kez daha görecek” diye konuştu.

Netanyahu’nun güvenlik kabinesi toplantısına, Savunma Bakanı Yoav Gallant, Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Ulusal Güvenlik Kurulu Lideri Tzachi Hanegbi, İsrail Genel Kurmay Lideri Herzi Halevi, ordu ve başka güvenlik ünitelerinden üst seviye isimler katıldı.

İsrail basını da İsrail’in Lübnan sonuna yakın bölgeleri ile merkez ve Gazze Şeridi etrafındaki akın sığınaklarının açılacağını yazdı.

Netahyanu’nun konuşmasının üzerinden yaklaşık 2 saat sonra İsrail ordusu, Gazze’ye akın başlattığını duyurdu.

LÜBNAN HUDUDUNDA UÇAK SESLERİ

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, açıklamasının akabinde Lübnan’ın güneyinde İsrail’e ilişkin savaş uçaklarının sesi ağır bir biçimde duyulmaya başlandığı belirtildi

İsrail’in Lübnan’a mümkün bir saldırısını takip etmek için başşehir Beyrut’tan gelen birçok gazeteci, güneydeki Sur kentinin El-Kalayla beldesinde civarında beklemeye devam ediyor.

Bölgedeki Anadolu Ajansı takımı, Lübnan’ın güney semalarındaki savaş uçaklarının ağır hareketliliğini ve seslerini duymaya başladığını aktardı.

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir