İstanbul’da Gezilecek Yerler neresi? İstanbul’da haftasonu nerede gezebiliriz? İstanbul’da görülmesi gereken yerler neresi?

Karaburun

İstanbul Arnavutköy’de bulunan Karaburun, İstanbul Boğazına 25-30 km uzaklıkta. Çoklukla yazın tercih edilen Karaburun Kilyos Kıyısından sonra gelen en kalabalık kıyı diyebiliriz. Tabi yalnızca yazın değil gün doğumu ve gün batımında ortaya çıkan mükemmel görüntü ve balıkçı tekneleri içinde gidilmeye paha.

Şile

Anadolu yakasında bulunan Şile, İstanbul’a 60 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul’a yakınlığı sayesinde günübirlik ya da hafta sonu kaçamakları için ülkü yerlerden. Yalnızca tatil değil tarihi konutları, kalesi ve feneri ile Şile ziyaretçilerini bekliyor.

Ağva

Şilede bulunan Ağva doğal plajı, kusursuz tabiatı, bakir koyları, adaları ve ormanlarıyla size nefes aldığınızı hissettirecek. Taze balıklarıyla mideniz bayram ederken mükemmel görünüm ve pak havasıyla ruhunuzda bayram edecek.

Riva

Riva, Beykoz’da bulunan Riva Deresinin döküldüğü köydür. Karadeniz’e kıyısı ve sakin olması en çok tercih edilme nedenleri. Dalgalı bir denize sahip olduğu için denize girmek sakıncalı olabilir. Aman dikkat!

Kilyos

İstanbul kalabalığından uzaklaşmak ancak İstanbul’dan çok uzaklaşmak istemeyenlerin özellikler yazın bir numaralı tercihi tabi ki Kilyos. Sarıyere bağlı bu yerleşim yerinin Karadeniz’e kıyısı bulunuyor. Konaklama, tatil ve restoran açısından da yerli ya da yabancı ziyaretçileri tatmin eden Kilyosu listenize ekleyebilirsiniz.

Polonezköy

Bir Polonya köyü olan Polonezköy İstanbul Beykoz’a bağlıdır. İstanbul’da Polonya havası estiren bu yerleşim yeri daha çok turistik bir özelliğe sahiptir. Mavi sular yerine kültür denizini tercih edeceksiniz Polonezköyü listenize eklemeyi unutmayın.

Büyükada

En büyük ve en kalabalık ada olan Büyükada hafta sonu için ülkü bir tatil yeri olabilir. Siz bu adayı gezerken adanın en eski dondurmacılarını ve pastanelerini ziyaret ederek midenize bayram havası yaşatabilirsiniz. Aya Yorgi’den Reşat Nuri Güntekin’in pembe meskenine kadar ziyaret edilecek çok yer bulunuyor.

Kemerburgaz Kent Ormanı

Pazar günü ne yapsam diyenler için birebir anda hem spor yapıp hem de eğlenmek mümkün. Kemerburgaz’da bulunan Kent Ormanı içinde ip parkuru, zipline, insan sapanı, roller coester zipline, tırmanma duvarı ve hür düşüş üzere aktivitelerle vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Anadolu Kavağı

Şehrin gürültüsünden bunalıp baş dinlemek isteyenlerin tercih ettiği bir yer daha. Turistik bir balıkçı kasabası olan Anadolu Kavağı İstanbul merkeze çok uzak değil. İster tek başınıza ister arkadaş kümeniz ya da ailenizle keyifli bir gün sizi bekliyor.

Kaynak: Onedio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir