Kapadokya’nın balonları Sırbistan’da havalanacak

Sırbistan’ın kuzeyindeki Indjija’da, Kapadokya’dan getirilen balonlarla yapılacak tipler öncesinde, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçiliği konut sahipliğinde, Türkiye’den gelen pilotların da iştirakiyle aktiflik düzenlendi.

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, burada yaptığı açıklamada, son derece heyecanlı bir projenin hayata geçtiğini tabir ederek, “1 Haziran’da Kapadokya’dan gelen birinci balon Indjija semalarında havalanacak.” dedi.

Balonların tamamının Kapadokya’dan geldiğini aktaran Aksoy, “Çok kısa müddet içerisinde gerekli ilişkiler kuruldu. Sırbistan’dan Türkiye’ye büyük bir ilgi var. Geçen sene Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısı 360 bini geçti.” diye konuştu.

HEDEF 7 BALONLA YILDA 100 BİN KİŞİ

Indjija Belediyesi Turizm Ofisi Müdürü Milan Bogojevic de iki ülke ortasında yeni bir ortak tarihin yazıldığını söyleyerek, “En büyük turizm cazibelerinden biri artık Sırbistan’da. 7 balon ile yılda 100 bin kişiyi uçurmayı hedefliyoruz.” tabirini kullandı.

“Sırp Kapadokyası” ismiyle toplumsal medyadan paylaşımda bulunan organizatörler, Indjija’nın başşehir Belgrad’dan 1 saat uzaklıkta olduğunu söz ederek, balon çeşitlerinin hafta içi 19.00’da, hafta sonu ise sabahın erken saatlerinde yapılacağını duyurdu.

Test uçuşunun epeyce başarılı geçtiği belirtilirken, Indjija Belediyesi Turizm Ofisi tarafından balon çeşitleri kapsamında rehberlerin görevlendirileceği ve en uygun fotoğraf yerleri konusunda ziyaretçilerin bilgilendirileceği aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir