Kaş, dalış turizminin merkezi oldu

Ulutaş, İnceboğaz Tesisleri açıklarında devam eden Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS). 6. Özgür Dalış Dünya Şampiyonası’nda yarışan atletleri ziyaret etti.

Şampiyonada 39 ülkeden 120 atletin yarıştığını söz eden Ulutaş, şunları kaydetti:

“Burada dalış faaliyetlerinin yapılması ve bu çeşit şampiyonalarla desteklenmesi ülkemizdeki denizlerin ehemmiyetini daha da artırıyor. Bu, bilhassa denizaltındaki habitatı, biyolojik canlılığı konuklarımızın görmesi açısından da düzgün bir tanıtım oluyor. İlçemizde büyük şampiyonaları yaptıkça dalış turizmine ilgi artıyor. Dünyanın her bölgesinden atletlere konut sahipliği yapıyoruz. İlçemiz dalış turizminin de merkezi oldu.”

Şampiyonada değerli derecelerin alındığını vurgulayan Ulutaş, tertipte şu ana kadar 10 dünya rekoru, 5 Türkiye rekoru kırıldığını söyledi.

Bu tıp şampiyonaları sürdürmek istediklerini bildiren Ulutaş, “Dalış turizminin Kaş’ta, Antalya’da ve Türkiye’de gelişmesi için takviyemizi devam ettireceğiz.” dedi.

Başkan Ulutaş, oluşturdukları Kaş Sualtı Sanat Parkı’nın ilçedeki dalış turizmine yeni bir alternatif olacağını kelamlarına ekledi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir