Kayseri maçındaki tribün yasağına Fenerbahçe’den ilk açıklama

Spor Toto Harika Lig’in 24. hafta maçında Kayserispor ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Kayseri Vilayet Güvenlik Kararı gerekçesiyle Kayserispor-Fenerbahçe müsabakasına sarı-lacivertli taraftarlar alınmayacak.

Fenerbahçe’den Kayserispor maçı için getirilen deplasman yasağına birinci reaksiyon ‘Bu karar kabul edilemezdir’ oldu. Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Üyesi Uğur Dündar’ın yansısı ise “Oldu olacak futbolu da yasaklasınlar! Ve şampiyonu şimdiden açıklasınlar!” halinde oldu.

Fenerbahçe’nin resmi sitesinden yaptığı açıklamalar şöyle;

“Takımımızın, 4 Mart 2023 Cumartesi günü deplasmanda Yukatel Kayserispor ile oynayacağı maça, Kayseri Vilayet Güvenlik Konseyi mucibince taraftarımızın alınmayacağını şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kararı kabul etmemiz hiçbir halde mümkün değildir.

Alınan bu karar tarafımızca toplumsal ayrışmayı derinleştirecek boyutta, sportif kriterlerle alakası olmayan garip bir karardır.

Taraftarlarımızın kadromuzu destekleme isteklerine mani olma ve Kulübümüzün cezalandırılması dışında hiçbir mana taşımamaktadır.

Fenerbahçe, Anadolu’nun her yerinde taraftara sahip olan, kent fark etmeksizin grubunu her yerde destekleyen taraftarı olan bir spor kulübüdür.

Birleştirici, bütünleştirici olunması beklenen, ayrıştırıcı olmaktan uzak olunması gereken bu hassas periyotta, taraftarlarımızın hangi münasebete dayanarak bu haktan yoksun bırakıldığını bilmek istiyoruz.

Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.”

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar karara reaksiyon gösterdi

“Kayserispor-Fenerbahçe müsabakasına Fenerbahçe seyircisi alınmayacakmış. Bu çok yanlış bir karar. Oldu olacak futbolu da yasaklasınlar! Ve şampiyonu şimdiden açıklasınlar!..”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir