Kılıçdaroğlu’na mezar göndermesi… HÜDAPAR’dan tehlikeli hareket

Cumhur İttifakı’nın ortaklarından HÜDA PAR Genel Lideri ve AKP İstanbul Milletvekili adayı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Alevi’ görüntüsünün akabinde kamuoyunda ‘Alevi katliamcısı’ olarak bilinen İdris-i Bitlisi’nin mezarını ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Cumhur İttifakı’nı destekleyen ve “Hizbullah’ı terör örgütü olarak görmediği” açıklamalarıyla tartışma konusu olan HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim’i Alevilere yönelik katliamlara yönlendirmekle anılan İdris-i Bitlisi’nin Eyüpsultan ilçesindeki mezarını ziyaret etti.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Nisan’da ‘Alevi’ notuyla toplumsal medya hesabından görüntü yayımlamıştı.

Kılıçdaroğlu’nun görüntüsünün akabinde Yapıcıoğlu’nun Ayasofya Mescidi’nde katıldığı bayram namazının akabinde İdris-i Bitlisi’nin mezarını ziyaret etmesi dikkat çekti.

İdris-i Bitlisi Farsça yazdığı Selimname yapıtında Kürtleri Kızılbaşlar ile savaşa teşvik ettiğini, onların da kılıç zoruna “Anadolu’yu Kızılbaşlardan temizlemek için” yemin ettiklerini ve bu ortada 40 bin Alevi’nin öldürüldüğünü yazmasıyla biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir