Konya en yüksek bütçeli yatırımın temeline hazırlanıyor

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya tarihinin en değerli yatırımlarından birisinin daha başlangıcını yapacaklarının muştusunu verdi.

Başkan Altay hususla ilgili yaptığı açıklamada, Ulusal Savunma Bakanlığı ile 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü yerinin Konya Büyükşehir Belediyesi’ne periyodu ile ilgili olarak iş birliği protokolü imzalayarak süreci başlattıklarını anımsattı.

Meram Yeni Yol ile Meram Eski Yol ortasında kalan Konya’nın bu en bedelli alanlarından birisini kente kazandıracaklarını kaydeden Lider Altay, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Konya Büyükşehir Belediyesi tarihinin en yüksek bütçeli yatırımını kentimize kazandıracak olmanın heyecan ve memnunluğunu yaşıyoruz. Ateşbaz Veli Mahallesi’nde bulunan 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün 650 bin metrekarelik kısmı rekreasyon alanı olarak kullanılacak. Burada bulunan tesisi de yeni yeri olan Selçuklu Aşağı Pınarbaşı Mahallesi’ndeki alana taşıyacağız. Maliyeti 2 milyar lirayı aşan Ağır Bakım Kentsel Dönüşümü ve 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün temelini Pazartesi günü saat 11.00’de Ulusal Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Kumandanımız Sayın Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu’nun iştirakiyle atacağız inşallah. Kentimiz için büyük bir kazanım olacak projenin şimdiden iyi olmasını diliyorum” tabirlerini kullandı.

140 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip olacak 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde; 6 adet depo, nizamiye binası, harp silahları kısmı binası, helikopter pisti, silah atölyesi, direkt müdahale binası ve ek idari binası yer alacak. Açık alan imalatlarında ise; 3 basketbol alanı, 2 hizmet takviye yerleşkesi, futbol alanı ve koşu parkuru bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir