Manisa Salihli’ye ‘doğal kaynak suyu’ müjdesi

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı Olağan toplantısında MASKİ bünyesinde yapacakları projelerden de bahsetti. Bu projelerden biri de Bahçecik doğal kaynak suyuyla ilgiliydi.

Başkan Ergün, Bahçecik’ten mevcutta ilçe merkezine su verildiğini lakin taşıyıcı sınırların ve dağıtım sistemlerinin ekonomik ömrünü tamamladığını tabir etti. Salihli merkeze daha verimli ve daha sağlıklı su ulaştırmak için yaklaşık 6 yıldır büyük bir titizlikle yeni bir proje hazırladıklarını söz eden Lider Ergün, projenin saha çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Salihli ilçe merkezine Bahçecik doğal kaynak suyunu kesintisiz ve daha fazla vermek için arkadaşlarımız saha çalışmalarını tamamladıklarını belirten Lider Ergün, “2018 yılından beri yani 6 yıldır arkadaşlarımız bu proje üzerinde çalışıyorlardı. Nihayetinde 2021 yılında 5 adet kaynağın tahsisi yönetimimize yapıldı. Bölgede su ölçüsünün bol olması ve ileride yapılabilecek ek kaynak tahsis müracaatlarını da hesaba katarak yaklaşık 7 kilometrelik isale sınırını saniyede 250 litre su taşıyacak halde yapacağız. Bu bölgede 1980’li yıllardan kalma 3 tane içme suyu isale çizgisi var. Gerek çizgilerde yaşanan arızalar gerekse de çizgilerin eskimesi nedeniyle artık değişmesi gerekiyordu. Kaptajların olduğu bölgeye 500 metreküplük toplama deposu ile eski servis deposunun ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle kot olarak en uygun alana 1000 metreküplük servis deposu inşa edeceğiz. Kısaca özetlemeye çalıştığım ve aşağı üst 6 yıldır çalıştığımız bu proje ile doğal kaynak suyunu hemşerilerimizin konutlarına ulaştıracağız. Şimdiden Salihli’mize iyi olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir