ÖSYM’den sınav başvuru ücreti açıklaması

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen zelzelelerin üniversiteleri ve imtihan merkezlerini etkileme durumlarını tespit etmek maksadıyla OHAL kapsamına alınan vilayetlerin il ve ilçe imtihan koordinatörleriyle “ÖSYM Koordinatörleri Kıymetlendirme Toplantısı” yapıldı.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya nazaran, kıymetlendirme toplantısı ÖSYM Lideri Bayram Ali Ersoy, lider yardımcıları, daire liderleri ve OHAL bölgesindeki koordinatörlerin iştirakiyle Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Bölgenin durumunun değerlendirildiği toplantıda Ersoy, ÖSYM koordinatörlüklerinin durumu ve çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. İmtihan takvimine ait de bilgi veren Ersoy, şunları kaydetti:

“ÖSYM imtihan takvimindeki en yakın imtihan nisan ayı başında gerçekleştirilecek Ulusal Savunma Üniversitesinin imtihanıdır. Bu imtihanla ilgili mart ayının başında ek müracaat alacağız. Ek müracaatta adaylar istedikleri yeri tercih edebilecekler. Ek müracaatlardan alınan yüzde 50 ek fiyatı, idare heyeti olarak sarsıntı münasebetiyle kaldırdık. İmtihanlara girecek adaylar Türkiye’nin rastgele bir yerinde imtihana girebilecek.”

Deprem bölgesindeki kimi bölgelerin boşaldığını öğrendiklerini belirten Ersoy, “Bu bölgelerde nüfus hareketliliği çok fazla. Hasebiyle bundan sonraki süreçte imtihanların nasıl yapılacağına birlikte karar vereceğiz. İmtihan sürecinde hiçbir bireyin mağduriyet yaşamaması temel maksadımız olacak.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir