Sabiha Gökçen’de bayram yoğunluğu

45 hava yolu ile 50 ülkede toplam 150 destinasyona uçuş imkanı sağlayan İstanbul Sabiha Gökçen Memleketler arası Havalimanı’nda bayram hazırlıkları tamamlandı. Tatilini memleketi yahut turizm bölgelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar, terminalde yoğunluk oluşturmaya başladı. 2023 yılının birinci üç ayında yolcu sayısını bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran yüzde 25 oranda artıran havalimanında, bayram mühletince bilhassa yolcu yoğunluğunun yaşanacağı noktalar için ek planlamalar yapıldı.

Berk Albayrak.

1 HAZİRAN’DA 3 YENİ DESTİNASYON

Yiyecek, içecek, otopark ve dinlenme alanlarında yolcuların azamî konforu için gerekli düzenlemelerin yapıldığını belirten Sabiha Gökçen Havalimanı CEO’su Berk Albayrak, “Yeni destinasyonlara uçuşlar arttı. 1 Haziran’dan itibaren British Airways ile Londra Heathrow Havalimanı’na ve Pegasus Airlines üzerinden Yunanistan’ın Rodos ve Midilli Havalimanları’na toplamda 3 yeni yurt dışı destinasyonu ile yeni döneme hazırız” halinde konuştu.

ÖNCELİK YOLCU MEMNUNİYETİ

Yolcu memnuniyetini en üst düzeye ulaştırmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Albayrak, şunları söyledi: “Yolcularımıza en düzgün hizmeti sunmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Yurtiçi uçuşlarımızda, konuklarımıza seyahatlerinin her etabında birçok kolaylık sağlıyoruz.’’

Sistem daima güncelleniyor

Tüm operasyonel süreçleri yapay zekâ takviyesiyle takip eden ISG, taşınabilir uygulama ile yolculara konfor sunuyor. İç sınır uçuşlarında biniş kartı olmaksızın yalnızca yeni çipli kimlik kartıyla, süratli ve kolay geçişe imkân veren sistemi hayata geçiren Sabiha Gökçen Havalimanı, yer hizmetleri çalışanına gerek duyulmadan süreç yapılabilmesine imkan sağlıyor. 2022 yılını 30,8 milyon yolcu ile kapatan havalimanı, yeni dönemde ziyaretçi sayısını daha da artırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir