“Şahane Kasım” döneminde tüketiciler en çok Apple iPhone 11 aldı

“Şahane Kasım”ı cazip fiyatlarla geçiren MediaMarkt, “Şahane Cuma”yı da içine alan 22-28 Kasım tarihleri ortasındaki alışveriş istatistiklerine nazaran, en çok iPhone 11 128 GB beyaz renkli akıllı telefon satıldı.

MediaMarkt’tan yapılan açıklamaya nazaran, “Şahane Cuma”, tüketicilerin yıl genelinde heyecanla beklediği kampanya devirlerinin başında geliyor. Her yıl olduğu üzere bu yıl da fırsatlarını ay geneline yayan MediaMarkt, en cazip tekliflerini ise geçen hafta düzenlediği “Şahane Cuma” ile gerçekleştirdi. Kampanyasını klasikleşen branda yırtma aktifliğiyle başlatan marka, yüzlerce eserde tüketicilere özel fırsatlar sundu. Tüketiciler de bu fırsatlara kayıtsız kalmadı.

MediaMarkt, 22-28 Kasım devrini kapsayan kampanya sürecinde hem mağazalarında hem de dijital kanallarında kıymetli başarılara imza attı. Tüketicilerin sepet ortalamasında geçen yılın birebir periyoduna oranla yüzde 119’luk bir artış yaşanırken, mağaza ziyaretleri ise yüzde 47 yükseldi.

Dijital kanallardan yapılan alışverişlerin kırılımı incelendiğinde alışverişlerin yüzde 27’sinin taşınabilir uygulamadan, yüzde 60’ının ise bilgisayardan yapıldığı görülüyor. Tüm bunlarla birlikte MediaMarkt, satış fiyatında yüzde 187’lik bir artış elde etti.

En çok Apple iPhone 11 satıldı

Yapılan alışverişler eser olarak incelendiğinde tüketicilerin en çok Apple iPhone 11 128 GB aldığı görülüyor. Tüketiciler bu modelin en çok beyaz rengini tercih ederken en çok satılan ikinci eser ise tıpkı aygıtın siyah versiyonu olarak ön plana çıkıyor. Listesin 3’üncü sırasında Xiaomi Mi Robot Vacuum – Mop 2 Pro Robot Süpürge yer alırken, bunu iPhone 11 64 GB ve iPhone 13 128 GB izledi.

Satın alınan eserler kategori bazlı ele alındığındaysa birinci sırada akıllı telefonlar yer alıyor. Bunu bilgisayar donanımları, süpürge, televizyon ve beyaz eşya kategorisi takip ediyor.

MediaMarkt, kampanya periyodunda tüketicilerin en çok alışveriş yaptığı saatleri de açıkladı. Tüketicilerin yüzde 60’ı saat 15.00 ile 20.00 ortasında alışveriş yaptı. Yaş dağılımlarına bakıldığında ise en çok alışveriş yapan küme yüzde 49 ile 12-35 yaş aralığı oldu. İkinci sırada ise yüzde 36 ile 36-49 yaş ortasındaki teknolojiseverler bulunuyor.

(AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir