Şampiyon raketler Osmangazi’de yetişiyor

BURSA (İGFA) – Spora ve atlete verdiği dayanaklarla bu vakte kadar çok sayıda Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu yetiştiren Osmangazi Belediyesi, düzenlediği turnuvalarla geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor.

Osmangazi Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği Osmangazi Kış Kupası 8 Yaş Tenis Turnuvası’nda ağır iştirak sağlandı. Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde 2-3 ve 9-10 Aralık tarihlerinde düzenlenen turnuvaya 17 kulüpten 120 erkek 90 kız atlet katıldı. 210 minik atletin katıldığı turnuvada dereceye giren atletlere kupa ve madalyalarını Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar verdi.

Osmangazi Belediyesi olarak spora ve atlete büyük dayanak verdiklerini tabir eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, “Bu vakte kadar çok sayıda Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu yetiştirdik. Sağlıklı bir jenerasyon için spor çok değerli biz spora ve atlete her daim takviye oluyoruz. Düzenlediğimiz turnuvalarla çocukları spora teşvik ediyoruz. Bugün burada dereceye giren yıldız tenisçilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Düzenlenen 8 yaş Osmangazi Kış Kupası Tenis Turnuvası’nda Kızlarda Kırmızı Kümede Azra Özyardımcı birinci, Elif Albayrak ikinci, Zeynep Hira üçüncü, Irmak Öztürk dördüncü oldu. Kızlar Beyaz Kümede Neva Bingöl birinci, İnci Yücel ikinci, Ceyda Yılmaz üçüncü, Zeynep Ahsen Şener dördüncü oldu. Erkekler Kırmızı Kümede Ege Denizci birinci, Muhammet Yahya Koç ikinci, Furkan Faris üçüncü, Kerem Geniş dördüncü oldu. Erkekler Beyaz Kümede ise Kemal Has birinci, Edin Abazi ikinci, Altuğ Pehlivan üçüncü ve Ertuğrul Bilgili dördüncü oldu.

Dereceye giren atletler, kupa ve madalyalarını Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın elinden aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir