Seher Dilovan’ın İsviçre’de yeni hayatı: Doğa size burada yaşadığınızı hatırlatıyor

Sanatçı Seher Dilovan, Türkiye’den uzak bir hayat sürüyor. İsviçre’nin Cenevre kentinde kendine yeni bir hayat kuran Dilovan, konut işleriyle de kendisi ilgileniyor. Seher Dilovan, son olarak tv8 ekranlarında yayınlanan ‘Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa’ programına katılmıştı. Dilovan, programda dekolte giyen ünlüleri gaye aldı.

Sanatçı, “Eğer bir bayan yahut erkek toplumun reaksiyonlarını kaldırabiliyorsa çıplak da çıkabilir sahneye. Bence dekolte giyip vücudunu teşhir edenler kendilerini ucuzlatıyor. Gülşen’in kıyafeti dekoltenin ötesinde teşhirdir” dedi.

“ONLARI SESİ YOKTU YALNIZCA İMGELERİ VARDI”

Seher Dilovan, açıklamasının devamında ise; ‘’Çok eski yıllarda bu tip mayoyla çıkan solistler vardı. Bizden evvel sahne alırlardı. Onların sesi yoktu yalnızca imgeleri vardı. Hasebiyle yıllardan beri tanıdığımız sanatkarların bu manzaralara muhtaçlığı olduğunu düşünmüyorum” dedi.

“Sesleri var, şarkıları-besteleri var. Üreten kadınlar” diyen ünlü isim, “Bu manzara bence dekolte ötesi bir teşhirdir. Uygun görüyorlarsa, altından kalkabileceklerse çıplak da çıkabilirler. Şahsen kimse amacım değil. Bu kadar üreten, yıllardır tanınan beşerler kendilerini neden ucuz göstermeye çalışıyor” halinde devam etti.

Dilovan, “Kendime dikkat ederim. Sahne kostümü, sanatın görsel gösterisi olarak algılanabilir ancak dekolte giyip vücudunu teşhir edenler ruhsal bir hadisedir. Çok dekolte giyenler sağlıklı bir ruh halinde değiller. Beşerler kendine çekidüzen vermeli. İş pornografiye girmemeli” kelamlarıyla gündem yaratmıştı.

“İNSANLIK DIŞI ŞEYLERİ AYIPLARIM”

Ünlü isim, “Selda Bağcan da, ‘Ben sol muhafazakarım açık giyinmeyi ayıp bulurum’ demişti” kelamlarına ise “Kendisini çok severim. Selda Bağcan’a hürmet duyarım fakat ben kimseyi ayıplayamam. Ben kendi kıyafetimden sorumluyum. Şu dönemde bebeklere, çocuklara, hayvanlara yapılan şiddeti ve tacizi ayıplarım. Tabiata yapılan tahribatı tartışırım. İnsani şeyleri ayıplamam. İnsanlık dışı şeyleri ayıplarım” cevabını vermişti.

“SABAH HOROZ SESİ, İNEKLERİN ÇAN SESİ…”

Ünlü türkücü yıllar evvel yerleştiği İsviçre’deki hayatını anlattı. Ailesiyle birlikte Cenevre’de bahçe içinde yer alan bir villada yaşayan Dilovan, sık sık paylaşım yapıyor.  Dilovan, bulunduğu bölgeyi “Köyde yaşıyorum ve burada yaşadığınızı, sabah horoz sesi, ineklerin sabah akşam boyunlarındaki çan sesi ve tarlalardan gelen tezek kokusuyla tabiat size hatırlatıyor. Kuşların verdiği konserler…” kelamlarıyla anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir