Sinan Ateş cinayeti: Demirbaş iddiayı reddetti

Eski İdeal Ocakları Lideri Sinan Ateş cinayetine ait soruşturmada tutuklanan ve daha evvel MHP Milletvekili Olcay Kılavuz‘un yanında gözaltına alındığı tez edilen Tolgahan Demirbaş’ın sözünde, sözkonusu iddiayı yalanladığı ortaya çıktı.

T24’ten Asuman Aranca‘nın haberine göre, MHP ile irtibatı olmadığını tez eden Demirbaş, “Sosyal medyada ve birtakım görsel medyada sav edildiği üzere bir milletvekilinin konutunda yakalanmadım” dedi. Soruşturmada tutuklanan öteki isim olan ve MHP Genel Lider Yardımcılarından birinin özel kalemi olduğu belirtilen Emre Yüksel de MHP ile hiçbir irtibatı olmadığını öne sürdü.

Üçüncü kere gözaltı

Sinan Ateş’in 30 Aralık Cuma günü Ankara’nın en merkezi yerlerinden Çukurambar’da silahla vurularak öldürülmesine ait soruşturma kapsamında daha evvel iki kere gözaltına alınarak hür bırakılan Tolgahan Demirbaş’ın da ortalarında bulunduğu üç kişi dün gözaltına alınmıştı. Demirbaş ile daha evvel MHP Genel Lider Yardımcılarından birinin özel kalemi olduğu sav edilen İdeal Ocakları Genel Lider Yardımcısı Emre Yüksel, sorgularının akabinde tutuklanmıştı. Gözaltına alınan öteki isim olan avukat Serdar Öktem’in emniyet sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

MHP kontağını reddettiler

Tutuklanan Demirbaş ve Yüksel’in sözleri ortaya çıktı. Edinilen bilgiye nazaran her iki isim de MHP ile hiçbir temaslarının olmadığını öne sürdü. Demirbaş’ın sözünün bir evresinde bizatihi kelam alarak, “Ben MHP üyesi değilim. Bu müddet zarfında toplumsal medyada ve kimi görsel medyada argüman edildiği üzere bir milletvekilinin konutunda yakalanmadım. Sinan Ateş cinayeti ile bir ilgim bulunmamaktadır. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi. Öteki kuşkulu Emre Yüksel’in de suçlamaları reddederek, “Kimsenin özel kalem müdürlüğünü yapmadığını” söylediği kaydedildi.

Öte yandan, Demirbaş ve Yüksel’in, firari tetikçi Eray Özyağcı’nın götürüldüğü birinci adresin tespit edilmesi sonrasında yine gözaltına alınmasına karar verildiği öğrenildi. Tetikçi Özyağcı’nın yakalanması için çalışmaların sürdüğü söz edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir