Tanju Okan’ın hayatı film oluyor

Yazar-müzisyen Sina Koloğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla müzisyen Tanju Okan’ın hayatının sinema yapılacağını duyurdu.

“Tartışmasız Türk tanınan müziğinin değerli sesiydi. ‘Hasret’ ya da ‘Kadınım’ bizim jenerasyonun unutamayacağı müzikler. Ömrü süratli geçti, inanılmaz bir ses… Tanju Okan’ın hayatı sinema oluyor. Sineması Ay Üretim çekecek” diyen Koloğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Filmi Ay Üretim çekecek. Müsaade, geçtiğimiz yıl vefat eden Tanju Okan’ın oğlu Tansu Okan’ın annesi Semra Bahar’dan alındı. Sinemanın direktörü Çukur’un da başarılı direktörü, Sinan Öztürk olacak. ‘Tanju Okan’ın ismine yakışır bir sinema yapmak istiyoruz’ diyor Ay Üretim cephesi. Sinema şimdi emekleme kademesinde. ‘Çok âlâ bir araştırma yapmamız gerekir’ diyor üretim tarafı.

Peki ne vakit? Şimdilik bir vakit verilemiyor. Net olan sinema için alınan müsaade ve araştırma çalışmalarına başlanması. Bir ‘Kadınım’ müzik kıssası vardır. Çekilecek sinemanın en kıymetli sahnelerinden birine aday olacak duygusallıkta. Tanju Okan büyük aşkından uzakta kendini içkiye vermiştir. Dostu Mehmet Teoman ile birlikte oldukları bir vakit dilimi. Meskende Serge Reggiani çalmakta. Mehmet Teoman’ın kaleminden ‘Eşyalar toplanmış seninle birlikte, anılar saçılmış odaya her yere’ kelamları. ‘Kalk’ diyor Tanju Okan’a Teoman ve kayda giriyorlar. Tek kayıt, üstünde hiçbir oynama yapılmadan… Duyduğum Mehmet Teoman’ın anıları, sinemanın gerçekleşmesine büyük katkı verecek. Kendisi ile görüşmeler yapılıyor.

Kim oynayabilir? Aklıma bir isim gelmedi. Sizinle paylaşayım dedim. Siz bu rolü hangi oyuncuya vermek istersiniz? Karşılıklarınızı bekliyorum.”

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir