TFF Başkanı Büyükekşi’den Ceferin’e ziyaret

Federasyondan yapılan açıklamaya nazaran; UEFA’nın Nyon’daki merkezinde gerçekleşen ziyarette TFF Lider Vekili ve FIFA, UEFA Bağları, Dış İlgiler, Bayan Futbolu ve Sıhhat İşlerinden Sorumlu İdare Konseyi Üyesi Nüket Küçükel Ezberci ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş yer aldı. UEFA Üye Federasyonlar Yönetici Vekili Thierry Favre ve UEFA İdare Ofisi Müdürü İlker Uğur da görüşmede bulundu.

Daha evvel UEFA Harika Kupa maçı öncesinde Helsinki’de bir ortaya gelen Lider Mehmet Büyükekşi ve Aleksander Ceferin, Türk futbolu ve Avrupa futbolundaki gelişmeleri kıymetlendirdi. 

10 Haziran 2023 tarihinde İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nın konut sahipliği yapacağı 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için yapılan çalışmaların gözden geçirildiği buluşmada, TFF ile UEFA ortasında yapılacak iş birlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 

Başta bayan futbolu olmak üzere yapılacak ortak çalışmaların gündeme geldiği toplantıda geleceğe dair projeler paylaşıldı. 

Ziyarette TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Aleksander Ceferin’e ismi yazılı A Ulusal Grup forması armağan etti. UEFA Lideri Ceferin de ziyaretin anısına Mehmet Büyükekşi’ye imzalı futbol topu takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir