TFF’den erteleme maçlarıyla ilgili önemli duyuru

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Spor Toto Harika Lig ve Spor Toto 1. Lig’de bu hafta sonu oynanacak müsabakalarda erteleme maçlarında uygulanan futbol karşılaşma talimatının 18. unsurunun geçerli olacağını, Harika Lig, 1. Lig ve 2. Lig’de 8 Şubat’ta oynanması gereken 24. hafta müsabakalarında ise erteleme kararlarının uygulanmayacağını duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü, Spor Toto Muhteşem Lig’de oynanması gereken HangiKredi Ümraniyespor-Adana Demirspor, Fenerbahçe – Otomobilim.com Konyaspor, Bitexen Giresunspor-Yukatel Kayserispor karşılaşmaları ile birebir tarihte Spor Toto 1. Lig’de oynanması gereken Eyüpspor-Bodrumspor karşılaşmasının yaşanan zelzele felaketi nedeniyle ertelenmesine karar verilmiştir. Ertelenen bu karşılaşmaların oynanacağı tarihte futbolcu uygunluğu açısından Futbol Karşılaşma Talimatı’nın 18. hususu kararları geçerlidir.” sözleri yer aldı.

Futbol Karşılaşma Talimatı’nın 18. hususu hükümleri

  • Erteleme karşılaşmalarına, sadece ertelenen karşılaşmanın oynanması gereken tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir.
  • Ertelenen karşılaşmanın oynanması gereken tarihte cezalı yahut idari önlemli olup da, erteleme karşılaşmasının oynanacağı tarihte cezası infaz edilmiş olan bireyler, erteleme karşılaşmasına katılabilirler.
  • Ertelenen karşılaşmanın, oynanması gereken tarihte karşılaşmaya katılmaya hakkı olan bireyler, erteleme karşılaşması tarihinde cezalı yahut idari önlemli ise erteleme karşılaşmasına katılamazlar.

TFF’nin açıklamasında Muhteşem Lig’de oynanacak 24. hafta müsabakalarının erteleme karşılaşması kapsamında olmadığı hatırlatılarak, şu tabirler yer aldı:

“Bununla birlikte 8 Şubat Çarşamba günü oynanması gereken TFF 2. Lig’in 24. hafta karşılaşmaları ile Spor Toto Üstün Lig ve Spor Toto 1. Lig’in 24. haftaları ve TFF 3. Lig’in 22. haftası da dahil olmak üzere profesyonel liglere ait fikstürün tekrar düzenlenmesi nedeniyle bu karşılaşmaların erteleme karşılaşması kapsamında olmadığı ve futbolcu uygunluğu açısından Futbol Karşılaşma Talimatı’nın 18. unsuru kararlarının uygulanmayacağı konusunda bilgi ve gereğini rica ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir