‘Tüyler Ürpertici’: Prof. Dr. Ahmet Ercan’dan Dikkat Çeken İstanbul Depremi Açıklaması!

10 vilayetimizde yıkıcı tesiri olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde sarsıntı uzmanlarının her açıklamasını dikkatle dinledik. Bilhassa beklenen İstanbul sarsıntısıyla ilgili uzmanların görüşlerini takip ettik. Prof. Dr. Ahmet Ercan da o isimlerden biri. Ercan’ın açıklamaları zelzelenin akabinde gündem olmuştu. Artık ise Ercan’ın son olarak  yaptığı’İstanbul depremi’ paylaşımı dikkat çekti.

6 Şubat sabahından itibaren Türkiye, hiçbir vakit unutulmayacak bir felaketi yaşadı. Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzelede binlerce vatandaşımızı kaybettik. Birçok ilçe, mahalle adeta yok oldu.

Bu korkutucu zelzelenin akabinde da gözler beklenen İstanbul sarsıntısına çevrildi. “Kahramanmaraş merkezli bu zelzele İstanbul sarsıntısını tesirler mi?”, “İstanbul sarsıntısı ne vakit olacak?”, “Hangi ilçeler etkilenecek?” üzere sorular sorulmaya başlandı.

Prof. Dr. Celal Şengör, ile Prof. Dr. Ahmet Ercan, Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Cenk Yaltırak, Prof. Dr. Şener Üşümezsoy üzere zelzele uzmanlar İstanbul sarsıntısıyla ilgili çeşitli açıklamalar yaptı.

Bu süreçte Prof. Dr. Ahmet Ercan’ın İstanbul sarsıntısıyla ilgili kelamları de dikkat çekti. Son olarak da yeniden Ercan İstanbul zelzelesiyle ilgili bir paylaşım yaptı.

İstanbul Zelzele Risk Direktörlüğü’nü okuyunca tüylerinin ürperdiğini belirten Ercan, “Depremde ölecekler artık canlı, lakin yapılarının zelzelede yıkılacağı biliniyor ki enkazın döküleceği alan belirleniyor.” dedi.

“Ardından fakirler için toplanan sarsıntı vergileri nerede?” diye sordu.

“Atatürk’ün kurduğu “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsedir.” Cumhuriyetin teminatını bekliyoruz…” diye de ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir