Yağmur Sarnıç’ın eski sevgilisi Erdi Sungur’a hapis cezası

Eski ulusal futbolcu Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet’i vefatla tehdit edip hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Yağmur Sarnıç’ın eski sevgilisi Erdi Sungur’un yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme, Erdi Sungur’u iki başka kabahatten 1 yıl 8 ay mahpus cezasına çarptırdı.

 
Emre Aşık, boşandığı eşi Yağmur Sarnıç’ın kendisini öldürtmek için tuttuğu argümanıyla Erdi Sungur ve Yağmur Sarnıç’a dava açmıştı. Düzce’de yargılanan sanıklar Ağır Ceza Mahkemesi kanıt yetersizliğinden beraat etmişti. Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet ise bu süreçte Erdi Sungur’un kendisini mevtle tehdit ettiğini ve hakaretlerde bulunduğunu belirterek cürüm duyurusunda bulunmuştu.
 

Avukat Funda Sadıkahmet, Sungur’un Emre Aşık’a yönelik, “Benim sayemde ölmedin lakin ölürsün avukatınla birebir mezara girersin” paylaşımıyla ve kendisine yönelik olan “Mermi adaletten süratlidir. Avukat avukat haydi bakalım. Avukatlık onurlu iştir. Lakin nerde sende o onur erdem. Öğreteceğim lakin sana yavaş yavaş çabuk yok”“Mermi gideceği yeri varsayım eder”, “Sadece bekle ya da uzaklara kaç” formundaki paylaşımları kanıt olarak savcılığa sundu. Ayrıyeten Avukat Sadıkahmet, Erdi Sungur’un elinde silahla poz verip üzerine ‘Emre Aşık ve Funda Sadıkahmet’ yazdığı paylaşımı ve büroyu arayıp “Onu bitireceğim. Ayaklarının üstünde duramaz, merdivenleri çıkamaz, ister savcıya ister mafyaya gitsin. Aklını alırım, ölür, gövdesinde baş kalmaz” diyerek hakaret ettiğini dilekçede anlatmıştı.

 
Funda Sadıkahmet cürüm duyurusu dilekçesinde ayrıyeten Erdi Sungur’un kendisini arayıp Yağmur Sarnıç’ın kendisini Emre Aşık’ı öldürtmek için tetikçi olarak tuttuğunu, bu tarafta de tabir değiştireceğini söyleyip kendisinden para ve iş istediğini belirtmişti.

 
Avukat Sadıkahmet bu taleplerin daha sonra tehdit ve şantaja dönüştüğünü belirttiği dilekçesinde şüphelinin daha evvel kızını tecavüz etmekle ve kaçırmakla tehdit ettiğini bu nedenle kuşkulu hakkında dava açıldığını, şüphelinin daima tehdit, taciz ve hakaret ettiğini de dilekçesine eklemişti.

 
Erdi Sungur hakkında ‘zincirleme biçimde tehdit’ hatasından 7 buçuk aydan 3 buçuk yıla kadar, ‘hakaret’ cürmünden 3 buçuk aydan 3 buçuk yıla kadar mahpus talebiyle dava açıldı. Bakırköy 43. Asliye Ceza Mahkemesi’nde kolay yargılama yordamına nazaran yapılan yargılama sonunda sanık Erdi Sungur’a ‘kamu görevlisine hakaret’ kabahatinden 1 yıl 1 ay 15 gün, ‘tehdit’ cürmünden da 6 ay 22 gün ceza verilmesine karar verdi.

 
Avukat Funda Sadıkahmet’i kızını kaçırmakla tehdit eden Erdi Sungur, Bakırköy 28. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından ‘hakaret ve tehdit’ hatalarından 14 ay mahpus cezasına çarptırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir