33 kişinin yaralandığı Alibeyköy’deki kazada vatman hakkında tutuklama talebi

Eyüpsultan Alibeyköy’de tramvay ile otobüsün çarpışması sonucu 33 kişinin yaralandığı kaza ile ilgili vatman Semi Özcan tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Kaza, dün saat 09.00 sıralarında Alibeyköy’de Namık Kemal Caddesi’nde meydana geldi. Taksim- Cebeci seferi yapan 36T sınırlı otobüs, Taksim’den Cebeci’ye gidiyordu. Olağan güzergahında ilerleyen otobüs, Namık Kemal Caddesi’nde rayların üstünden geçtiği sırada Alibeyköy Metro İstasyonu istikametinden gelen tramvay ile çarpıştı. Çarpmanın tesiriyle sürüklenen otobüs park halindeki 2 arabaya ve bir güvenlik kulübesine çarptıktan sonra durabildi. Kazada 33 kişi yaralanmıştı. Kazayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. İncelemelerde, otobüs sürücüsünün alkol ve uyuşturucu testinin pak çıktığı belirtildi.

Tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi

Hastanede tedavisi tamamlanan Semi Özcan, emniyetteki süreçlerinin akabinde bu sabah İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Vatman Semi Özcan, savcılıktaki tabir süreçlerinin akabinde “bilinçli taksilerle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak” hatasından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. (DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir