Sahte doktorun nişanlısı: Ayşe, Cerrahpaşa’da da kendisini doktor olarak tanıttı, kadın doğum asistanı olduğunu söyledi

Tekirdağ’ın Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan, geçersiz diploma ile misyon yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz‘ın (20), kendisini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde de tabip olarak tanıttığı ortaya çıktı. Özkiraz ile nişanlanmaya hazırlanan ve ‘sahte doktor’ olduğunu öğrenen astsubay C.T.K., “Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne gittim. Orada Ayşe Özkiraz beni üzerinde tabip kıyafetleri ve stetoskop olduğu halde karşıladı. Birlikte vezneden randevu aldık. Randevu alırken kendisini görevlilere tabip olarak tanıttı. KBB uzmanı, soy ismini bilmediğim H. isimli doktora muayene oldum. Muayeneden evvel Ayşe Özkiraz, hekim H.’ye kendisini bayan doğum asistanı olarak tanıttı” dedi.

 

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve öbür tabiplerin şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra geçersiz diploma ile hastanede vazife yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz, 25 Ekim günü tutuklandı. Özkiraz’ın tutuklanmasının akabinde nişanlanmaya hazırlanan arkadaşı C.T.K.’nin verdiği tabir ortaya çıktı. Özkiraz ile arkadaşları sayesinde tanıştığını söyleyen astsubay C.T.K., uzun vakittir kulağında iltihap bulunduğunu ve muayeneler olduğunu lakin kalıcı bir tedavi göremediğini belirterek, “Ayşe Özkiraz, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden randevu alıp beni tedavi ettirebileceğini söyledi. Ben Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne gittim. Orada Ayşe Özkiraz beni üzerinde hekim kıyafetleri ve stetoskop olduğu halde karşıladı. Birlikte vezneden randevu aldık. Randevu alırken kendisini görevlilere tabip olarak tanıttı. KBB uzmanı soy ismini bilmediğim H. isimli doktora muayene oldum. Muayeneden evvel Ayşe Özkiraz, hekim H.’ye kendisini bayan doğum asistanı olarak tanıttı. Ben Ayşe’ye asistan olmadığını öğrenci olduğunu, neden bu biçimde kendisini tanıttığını sordum. Bana, ‘Bir şey olmaz’ dedi. Tabip H., ameliyat için bana gün verdi. Bu süreçte yaklaşık 15 gün Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde KBB kısmında yattım. Bu süreçte daima Ayşe Özkiraz yanımdaydı. Etraftakilere kendisini tabip olarak tanıtıyordu. Anne ve babam da ben ameliyat olunca hastaneye geldiler. Ayşe Özkiraz’a herkes ‘hocam’ deyince anne ve babam da hekim olduğunu düşündüler. Hastanede yatarken bazen akşamları kalmış olduğunu söylediği özel kız öğrenci yurdunun önüne Ayşe Özkiraz’ı bırakıyordum. Ardından taburcu olup Çerkezköy’e geldim” diye konuştu.

C.T.K., Ayşe Özkiraz’ın bir müddet sonra kendisine okulu bitirdiğini ve mezuniyet merasimi olacağını söyleyip davet ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Çapa Tıp Fakültesi binasına mezuniyetten evvel düzenlenen mezuniyet cümbüşüne birlikte gittik. Ben kendisinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde öğrenci olduğunu söylemesi sebebiyle şüphelendim. Ayşe Özkiraz’a neden Çapa Tıp Fakültesi’nin merasimine katıldığımızı sordum. Bana her iki fakültenin de İstanbul Üniversitesi’ne bağlı olduğunu söyledi. Burada cümbüşe katıldık. Ben Ayşe’nin hiç arkadaşı olmadığını fark ettim. Çünkü kimse Ayşe ile direkt muhabbet etmiyordu. Bunu kendisine de sordum, geçiştirdi. Lakin herkesle fotoğraf çektiriyordu. Tekrar bu süreçte Ayşe Özkiraz beni arayıp mezun olduğu için yurtta kalmakta sorun yaşadığını, kendisine kısa bir vakit tanıdıklarını, yurttan ayrılması gerektiğini, bununla ilgili arkadaşlarının yurt yönetimine şikayette bulunduğunu söyledi. Ben Çerkezköy’den bir taksi kiralayıp İstanbul’a gönderdim, Ayşe Özkiraz’ı aldırdım, valizi ile birlikte Çerkezköy’e geldi. Valizi ve eşyalarını bana bıraktı. Vakitle bağlantımız daha da ilerledi. Nişan yapmak istedik. Hatta nişan için gün bile aldık. Alışveriş yaptık. Bu süreçte beni hiç ailesi ile yüz yüze görüştürmedi. WhatsApp üzerinden daha evvel annesine ilişkin olduğunu beyan etmiş olduğu numaradan bildiriyle görüştük. Nişan günümüze 3-4 gün kala Ayşe Özkiraz, bana annesinin kalp krizi geçirdiğini söyledi. Annesini aramak istedim lakin ona da müsaade etmedi. Annesini aramamı istemedi, annesinin soğuk biri olduğunu söyledi.”

Çerkezköy’e gelen Özkiraz’ın kendisine Çerkezköy Devlet Hastanesi çocuk cerrahi kısmında staj yapacağını söylediğini anlatan C.T.K., “Aynı vakitte bu süreçte de dayısının meskeninde kalacağını söyledi. Ben Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin küçük bir hastane olduğunu Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmadığını, burada staj yapmasının mümkün olmadığını söyleyince beni tekrar geçiştirdi. Ben Çerkezköy Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Kısmına Ayşe’nin daveti üzerine birçok defa gittim. Burada uzman hekim olarak misyon yapan tabip M.K. ve sekreteri T.A. ile tanıştım. Onlar da Ayşe’ye hocam diye hitap ediyorlardı. Ayşe daima bana muayene ve ameliyatlardan fotoğraflar ve görüntüler atıyordu. Şahsen ameliyat masasında yatan hastanın başında ameliyat yaptığı anı gösterir fotoğraflar atıyordu” dedi.

C.T.K., V.C. kullanıcı ismiyle birinin Instagram hesabından kendisine bildiri atıp aramasını istediğini belirterek, şu sözleri kullandı:

“Kendi telefonumdan bu şahsı aradım. Bana ‘Ayşem Özkiraz ismiyle kendisini tanıtan kişinin gerçek isminin Ayşe Özkiraz olduğunu, 2 aydır bu şahısla gönül birlikteliği olduğunu, bu şahsın aslında tabip olmadığını, beni uyarmak için aradığını söyledi. Ben birinci başta inanmadım. Fakat sonradan bana Çerkezköy Devlet Hastanesi çocuk cerrahisi kısmında Ayşe Özkiraz ile birlikte çekilmiş olduğu fotoğrafları ve birlikte bulundukları görüntü kayıtlarını gönderdi. Bunun üzerine ben şüphelendim. Bana daha evvel göndermiş olduğu fotoğraflar üzerinden konutunu buldum. Çerkezköy ilçesi Kızılpınar Mahallesi’nde açık adresini bilmediğim konutuna gittim. Bina yöneticisiyle görüştüm. Bana Ayşe Özkiraz isminde birinin binanın 6’ncı katında oturduğunu, annesinin mesken hanımı, babasının kamyon sürücüsü olduğunu söyledi. Birebir vakitte 3-4 aydır bu konutta oturduklarını belirtti. Benim kuşkum güzelce arttı. Ayşe Özkiraz’ı aradım. Birinci başta telefonu açmadı. Daha sonra bana meskenin önüne geleceğine dair bildiri attı. Bir mühlet sonra aşağıya geldi. Konutun uzağında bir yerde görüşmek istedik. Kabul etmedim. Ayaküstü bana palavra söylediğini belirtti. Aslında tıp fakültesi öğrencisi olmadığını, hekim da olmadığını, kendisinin hasta olduğunu söyledi. Ben bunları söyleyince direkt yanından ayrıldım. 3 gün sonra bana Instagram üzerinden açmış olduğu düzmece hesap üzerinden bildiriler gönderdi. Bu bildirilerde ailesinin baskısıyla etrafındakilere palavra söylediğini, etkinliklere katıldığını, hastanelere gidip kendisini tabip olarak tanıttığını, birlikte bulunduğumuz vakit zarfında söylemiş olduğu her şeyin mizansen olduğunu, V.C. isimli şahsın Büyükçekmece Adliyesi’ne dilekçe vererek kendisinden, hekim olmadığını söylerek şikayetçi olduğunu söyledi. Bundan sonra ben tüm bağlantı kanallarından kendisini engelledim, münasebetimi sonlandırdım.”

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde tanıştığı sekreter T.A.’yı arayıp V.C. isimli kişiyi tanıyıp tanımadığını sorduğunu söyleyen C.T.K., “V.C.’yi tanıdığını, Ayşe Özkiraz ile imajlı konuştuğunu, Ayşe Özkiraz’ın V.C.’yi, Tekin’in arkadaşı diyerek tanıttığını söyledi. Ben T.A.’yı hekimi M.K. ve hastane idaresine bilgi vermesi için uyardım, olanları anlattım. Öbür şahısların mağdur olup olmadıklarını tam olarak bilmiyorum. Fakat belirttiğim üzere Ayşe Özkiraz bana ameliyat yaptığı anlara ait fotoğraflar, muayene yaptığı anlara ait fotoğrafları gönderiyordu. Bana tabip M.K.’nin yerine hasta baktığını söylemişti. Tek başına ameliyat yaptığını da söylemişti” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir