ABD’de 2021’de 10 kişinin öldüğü süpermarket saldırısının faili şizofren çıktı

ABD’nin Colorado eyaletinde 2021’de biri polis 10 kişinin vefatıyla sonuçlanan silahlı akının failinin, şizofreni hastası olduğu belirlendi.

Savunma avukatları, muhteşem markete yaptığı atakta 10 kişinin vefatına yol açan Ahmad Al Aliwi Alissa’nın akıl sıhhatinin yerinde olmadığını argüman etti.

Avukatlar, 16 Şubat’ta 23 yaşındaki Alissa’nın şizofreni hastası olduğunu belgeleyen hekim raporunu mahkemeye sundu.

Alissa’nın avukatları, burada, psikiyatrların müvekkillerine şizofreni tanısı koyduklarını ve bir sonraki etap olan yürüyememe ve konuşamama haline de yakın olduğunu kaydetti.

Avukatlar, evrakta,

“Alissa, bu semptomlardan çok fazla muzdarip ve bağlantıya geçme sorunu yaşıyor. Konuşurken daima tekrarlıyor ve kendisine sorulan sorular karşılıksız kalıyor.”

tabirlerini kullandı.

Davaya bakan savcılardan Michael Dougherty, geçen ay, Alissa’nın algılama sorunu yaşadığı ve şizofreni belirtileri gösterdiğini açıklamıştı.

Alissa, Kasım 2021’de mahkemeye çıkamayacak düzeyde akıl sıhhatinin yerinde olmadığı kuşkusuyla hastaneye sevk edilmişti.

Ahmad Al Aliwi Alissa, Mart 2021’de Colorado eyaletinin Boulder kasabasında bir markette yaptığı silahlı hücumda çalışanlar, müşteriler ve bir polisin de ortalarında olduğu 10 kişiyi öldürmüştü.

Alissa, 10 kişiyi öldürmek ve 26 kişinin hayatını tehlikeye atmak suçlamasıyla yargılanıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir