Ali Tatar’ın ailesi eski savcı Süleyman Pehlivan’dan alacağı tazminatı ÇYDD’ye bağışlayacak

Ergenekon davaları sürecinde intihar eden yarbay Ali Tatar’ın ailesinin açtığı davada eski savcı Süleyman Pehlivan‘a verilen 50 bin liralık tazminat cezası Yargıtay tarafından onandı. Tatar ailesi, FETÖ mahkumu savcı Süleyman Pehlivan’dan alacağı 50 bin TL’lik tazminatı ÇYDD’ye bağışlayacak.

Cumhuriyet’te yer alan habere nazaran, Yarbay Tatar’ın ağabeyi ve Kumpas-Der Lideri Ahmet Tatar, “Amacımız kardeşim Yarbay Ali Tatar’a yapılan haksızlığın, hukuksuzluğun tescili, onun bu dünyadan vakitsiz göçüne sebep olan kişinin mahkum edilmesiydi” dedi.

Davanın açılmasında öncülük eden kişinin geçen yıl ömrünü yitiren eski CHP milletvekili Şahin Mengü olduğunu belirten Tatar, “Keşke hayatta olsa, bu kararı görebilse ve kendisini şahsen kutlama fırsatımız olsaydı. Ruhu şad olsun. Onu minnetle anıyorum” dedi.

Tatar, “Yargıtay aldığı kararla, tıpkı vakitte bir halde içine sızan ve 154 yıllık tarihine kara lekeler bırakan Süleyman Pehlivan gibilere karşı da halini aşikâr etti. Bu davada fiyat küçük de olsa umarım tahsil edilebilir ve Yarbay Ali Tatar ismine ÇYDD’ye daha evvel öbür bir davadan yaptığımız tazminat bağışıyla açılan burs hesabına ekleyebiliriz” sözlerini kullandı.

TIKLAYIN – Ali Tatar’ın ailesi dava açmıştı: FETÖ mahkumu savcıya verilen tazminat cezası onandı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir