Akşener’den Bozdağ’a: Cıvık, FETÖ övücüsü

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, bugün İstanbul’da seçim uyum merkezi açılışına katıldı. Akşener şöyle konuştu:

“16 MİLYAR LİRA İLE ÜÇ KİŞİNİN VARLIKLI EDİLDİĞİ BİR TÜRKİYE VAR”

“14 Mayıs değerli bir gün. Tek adam sisteminden kurtulabileceğimiz, sizin iradenizle parlamenter sisteme geçeceğimiz, sizin iradenizle bu tek adam nizamının biteceği, kayırmanın yerini liyakatin alacağı, yargı bağımsızlığının ortaya konacağı, yargıcın tarafsız, korkusuz, objektif, vicdanına nazaran karar vereceği, yandan kavramının ortadan kalkacağı, 82 puan alıp atanamayan çocuklarımızın karşısında Ak Parti’de ayısı, dayısı olup 52 puanla atanan çocuklar var bu ülkede onları gördük. Bunun ortadan kalkacağı, istihdam yaratılacağı bir gün.

O kadar enteresan ve fecî şeyler oluyor ki Ankara’da bir tane park var, jeliboncu arkadaşın. Bu jeliboncu arkadaşın dinozor merakı ne? Bir tane park yapmış tam 16 milyar lira. İstanbul’da atanamadığı için ağlayan öğretmenler var. Öğrencilerinden uzak öğretmenlerimiz var. İstanbul’da KYK bursunu ödeyemediği için sıkıntı durumda olan gençler var, işsiz çocuklarımız var. Tencere kaynatmakta zorlanan anneler var ancak 16 milyar lira ile üç kişinin güçlü edildiği bir Türkiye var. Bir de bunun yanında malum yandaşların cebine konulan milyarlarca liralık vergi affını koyun içini İstanbul nasıl kalkınırdı biliyor musunuz anlatmak mümkün değil.

“BU SEÇİMİN EN KIYMETLİ ÖZELLİKLERİNDEN BİRİSİ; YA HIRSIZA BUYURUN DEVAM EDİN DİYECEKSİNİZ YA DA DUR DİYECEKSİNİZ”

Bu seçimin en değerli özelliklerinden birisi; ya hırsıza buyurun devam edin diyeceksiniz ya da dur diyeceksiniz. Ya jeliboncu arkadaşlara buyur diyeceksiniz ya da dur orada diyeceksiniz. 16 milyar lirayı üç kişinin cebine koyan jeliboncu muhteremin karşısında Mansur Yavaş seçildi. Mansur Yavaş’ın su saatlerini PKK’lı ve DHKP-C’lilere okutacaklarını, konutlara de onların geleceğini argüman ettiler ve birebir vakitte bütün yardımların kesileceğini argüman ettiler. Seçildi dört yılın sonunda Ankara çiftçisine 4,5 milyar lira para kazandırdı. Fakir her meskene, et alamayan her konuta bir tane kart verdi. 1 kilo et alma hakkı tanıdı. Zira çocuklarımız protein eksikliğinden bodur kalıyor.

“BUNLARIN HEPSİNİ 14 MAYIS AKŞAMI İYİSİYLE ATTAYA GÖNDERECEĞİZ”

İstanbul’da fakir meskenler çalışıyorum. O meskenlerde buzdolabı açıyoruz vallahi billahi fare girse başı kırılır, bomboş. Lakin seçimlerden sonra çocuklar için süt bulmaya başladık ve çok fakir aileler büyükşehir belediyesinden verilen bir kart var, istediği marketten, istediği besin eserini alabilecek bir ölçü para var. Açlığı, protein almamayı engelleyen toplumsal belediyecilik devrede. 16 milyar lirayı üç şahsa çaktılar, 1 milyon öğrenci aç. Bunların hepsini 14 Mayıs akşamı güzeliyle attaya göndereceğiz ve liyakatin öne çıktığı, demokrasinin, hukukun üstünlüğünün tam ve kamil uygulandığı, gençlerin artık bu ülkede yaşayamam, nefes alamıyorum demediği bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz.

Millet İttifakı’nın adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bir oy Kemal’e vereceksiniz, 13’üncü cumhurbaşkanımızı seçeceğiz ancak bir oyda Meral’e yani ÂLÂ Parti’ye. Zira ‘Başbakan Meral’ diyorsunuz. Hayatımda abudik gubidik işten hoşlanmadım. Münasebetiyle bileğimizin hakkıyla, tertemiz helal oylarınızla, her kapının zilini çalarak bizi anlatarak, YETERLİ Parti’yi anlatarak, YETERLİ Parti’yi kurmasaydınız bugün Türkiye’de 13’üncü Cumhurbaşkanı Sayın Kılıçdaroğlu diyebilir miydik? Diyemezdik. Şayet ÂLÂ Parti’yi kurmasaydınız 2018’de Ak Parti Meclis’te çoğunluğu kaybedebilir miydi? Kaybetmezdi. Yani UYGUN Parti’yi kurdunuz, kurduk pek çok eziyete pek çok iftiraya pek çok hakarete, taarruza uğradık. Vilayet liderimiz taarruza uğradı, basın danışmanım hücuma uğradı, benim meskenim basıldı ve partimiz kurşunlandı.

“8 SENE O MECLİS’İ YÖNETTİM BEN SENİN KADAR CIVIK, FETÖ ÖVÜCÜSÜ KİMSEYİ GÖRMEDİM”

Şu anda yapılan konuşmalara baktığım vakit alt tarafı bir seçime gidiyoruz; kıymetli bir seçim tamam da güya mübareklerin lisanından savaşa gidiyormuşuz üzere. Sayın Bekir Bozdağ 14’ünde burada bulunup ÂLÂ Parti’ye ve Sayın Kılıçdaroğlu’na oy verecek bireyler kazanırsa FETÖ kazanacakmış. 8 sene o Meclis’i yönettim ben senin kadar cıvık, FETÖ övücüsü kimseyi görmedim ben. Bilmesem kandıracak. Sayın Binali Yıldırım’a derin hürmeti olan bir insandım. İki şeye çok şaşırdım; bir tanesi haydi İstiklal Marşı’nı okuyamadı anladık, yaşlandı olabilir. 14 Mayıs seçiminin bir işgalci güçle, istiklal uğraşı verenler ortasında olduğunu söylüyor. Bu milletin öbür partilere oy verenini sen işgalci güç olarak tanımlıyorsan şayet sahiden yazıktır sahiden günahtır hakikaten ahmaklıktır, saygısızlıktır.

“BEN BAŞBAKAN OLACAĞIM SAYIN KILIÇDAROĞLU 13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI OLACAK VE BU ÜLKEYE DEMOKRASİ GELECEK”

Bir diğeri erkek erkeğe evliliğe takmış. Bu ülkede erkek erkeğe evlilik mi var? Bunu isteyen mi var? Hayırdır inşallah. Bir öteki şey daha var 14 Mayıs’ta kazandığımız takdirde Türkiye’de darbe olacakmış. Haydi oradan be, Türkiye’de yaşayan her bir ferdin güvenliğinden sorumlu olanlar bunları konuşuyorsa şayet bu ülkenin insanları bu ülkenin her bir evladı, Ak Parti’ye oy veren de öbür siyasi partilere oy veren de fakat bu partilerin bilhassa Ak Parti’nin ve paydaşlarının yaptığı konuşmalar bu ülkeye yönelik çok büyük bir tehdittir. Bu tehdidi bertaraf etmek için her bir kardeşim yanında öteki bir arkadaşını da alarak oy kullanmaya gidecek GÜZEL Parti’yi birinci parti yapacaksınız zira o vakit ben başbakan olacağım Sayın Kılıçdaroğlu 13’üncü cumhurbaşkanı olacak ve bu ülkeye demokrasi gelecek. Onun kelamıyla söyleyeyim bu ülkeye baharlar gelecek. Benim sözümle söyleyeyim daima birlikte tarih yazacağız.

“SENİN BU SOL ELİNDE PKK VAR, SAĞ ELİNDE İSE HİZBULLAH VAR”

Bu ülkenin cumhurbaşkanı hepimizin güvenliğinin, namusunun, onurunun korunmasında vazifelidir, sorumludur. Arkadaş diyor ki bizleri Gabar ve Cudi’ye gömecekmiş. Ben orada şehit olarak gömülmeye hazırım, sen hazır mısın sayın? Ecel ne bir nefes önce ne bir nefes sonradır. Ben ona iman etmişim. Senin bu sol elinde PKK var. Sen bebek katilinin kardeşine ‘bizim Mehmet’ diyorsun. Sağ elinde ise Hizbullah var. Onlarda Gaffar Okkan’ın katilleri. Her iki terör örgütüyle de sen el elesin, kol kolasın. Bu seçimi gergin gergin, insanları birbirine düşürerek götüremeyeceksin. Biz buna mahzur olacağız.

“KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ BİZ KAZANACAĞIZ İNŞALLAH VE 15 BİN LİRAYI HESAPLARINIZDA BULACAKSINIZ”

Artan kiralar konuşulması gerekirken, kıymanın 350 lira olduğunun konuşulması gerekirken, Kurban Bayramı’na az kaldı. Geçen sene bir kurban 5 bin liraydı. Artık 15 bin lira. Bu sene ey Erdoğan, ey Recep Beyefendi kimse kurban kesemeyecek. Sen buna deva ol. Fakat Kurban Bayramı öncesi biz kazanacağız inşallah ve 15 bin lirayı hesaplarınızda bulacaksınız. 100 bin öğretmen tayinini bir ay içinde yapacağız ve bütün köy okullarını tekrar açacağız.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir