Altı yıllık kiracı ‘sahte imzayla’ kendini sokakta buldu

Antalya’da 5 katlı apartmanın giriş katında 6 yıldır oturan Nilgün İncula (48), konut sahibi T.Ç.’nin imzasını taklit edip hazırladığı tahliye taahhütnamesi ile meskenden çıkarıldığını belirterek kabahat duyurusunda bulundu. Mesken sahibi T.Ç. ise “Sözleşme imzalandıktan sonra kiracılarımız tahliye taahhütnamesini bize sonradan getirmektedir. Kendisi bize uydurma imzalı vermiş olabilir” dedi.

Almanya’dan 17 yıl evvel Türkiye’ye gelen, 6 yıldır da Fener Mahallesi 1940 Sokak’taki 5 katlı apartmanın giriş katında oturan Nilgün İncula, argümana nazaran, mesken sahibi T.Ç.’nin düzmece imza ile oluşturduğu tahliye taahhütnamesiyle konutundan çıkarıldı. Eşyaları bahçeye çıkarılan İncula, taahhütnameye atılan imzanın kendisine ilişkin olmadığı gerekçesiyle savcılığa hata duyurusunda bulundu.

İcradan arayıp bildirdiler

Nilgün İncula, mesken sahibinin meskenden çıkmasını istediğini belirterek, “Ben de ‘Şubat ayında çıkarım’ dedim. Kelamda imzaladığım taahhütname ile konutu boşaltmam için icra dairesinden yazı geldi. Üzerindeki imza, bana ilişkin değil. Bunun üzerine konut sahibinin kızı ile görüştüm. Bana ‘Seni dışarı atacak değiliz. Şubatta çıkıyorsan sorun yok. İcrayı geri çekeceğiz’ dedi. Daha sonra baktım ki icra geri çekilmemiş. Benim avukatım da bunun üzerine savcılığa hata duyurusunda bulundu. Savcılığa 12 sayfa imza örneği verdim sonra konut sahibim beni aradı ve tehdit etti. Bana ‘Hemen meskenden çık ve boşalt’ dedi. Ben de ‘Hayır, boşaltmıyorum’ dedim sonra beni icradan aradılar, ‘Evi boşaltıyoruz’ dediler ve çıkardılar” dedi.

‘İmzamı kullanmışlar’

Sadece hakkını aradığını belirten İncula, “Bu yapılanlar yanlışsız değil. Ayrıyeten taahhütnameye atılan imza benim değil. Bugün mesken için imza atılıyorsa yarın benim neyim için imza atılacak. Haksız olsam bu kadar işe girer miyim? Hakkımı istiyorum, diğer da bir şey istemiyorum. Bir de imzamı kullanmışlar. İmza benim olsa bu kadar uğraşmam. Bu, haksızlık; beni meskenden çıkar lakin bu biçimde değil” diye konuştu.

Telefonla ulaşılan mesken sahibi T.Ç. ise tezleri kabul etmeyerek “Biz de emniyete giderek imza örneklerimizi verdik. Bizim sahtekarlık yapacak durumumuz yok. 20-30 yıldır elimizdeki konutları kiraya veriyoruz. Bugüne kadar bu türlü bir olayla karşılaşmadık. Mukavele imzalandıktan sonra kiracılarımız tahliye taahhütnamesini bize sonradan getirmektedir. Kendisi bize düzmece imzalı vermiş olabilir. Mahkeme sonucunda her şey ortaya çıkacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir