Bakan Bozdağ: En büyük hazinemiz, siyasi istikrarımızdır

Bozdağ, bir otelde düzenlenen programda kentin istihdamına katkı sağlayan iş insanlarıyla bir ortaya geldi.

Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınmasının, vilayetler ortasındaki gelişmiş farklılarının azaltılmasının hükümetlerin aldığı önlemler ve iş insanlarının ortaya koyduğu uğraşlarla mümkün olduğuna işaret eden Bozdağ, iktisat ve ulaşım alanında yapılanları anlattı.

Havalimanları ve süratli tren yatırımlarının iş dünyasına katkı sağladığını lisana getiren Bozdağ, üniversite-sanayi işbirliğine de değer verdiklerini belirtti.

Bakan Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki son 21 yılda iş insanlarının dünyayla rekabet edebilir duruma gelmesinin öncelikler ortasında yer aldığını söyledi.

“Türkiye’nin yeni limanlara ne muhtaçlığı var?” denildiğini aktaran Bozdağ, “liman yapmayı israf gören” bir ilkel zihniyetin olduğunu vurguladı. Bekir Bozdağ, “Limanlardan ihracat yapmak mı daha ucuz, yoksa tırlarla ihracat yapmak mı daha ucuz?” sorusunu yöneltti.

“GÜÇLÜ İKTİDAR OLMADIKÇA KİMSE KAZANAMAZ”

Siyasi istikrar, güçlü iktidar, yeterli idare olmadığında kimsenin kazanamayacağının altını çizen Bozdağ, şöyle devam etti:

“Ankara’nın havası uygun olursa Türkiye’nin de havası uygun olur fakat Ankara’da hava tufansa, dumansa, kasırgaysa Şanlıurfa’da o hava değişik olamaz. O hava buraya da yansır. Ankara’nın havasını her vakit düzgün tutmalıyız. Oranın havasını güçlü tutacak şey, siyasi istikrar, güçlü iktidar, düzgün idare ve bunun doğurduğu inanç ortamıdır. Bunu korumak ve geliştirmek lazım. Ülkemizin 2023’ten 2028’e giderken en büyük sermayesi olan istikrar, güçlü iktidar, güzel idare anlayışını bir arada koruma etmemiz lazım.”

Türkiye’nin etrafındaki yangına karşın barış ve huzur adası olduğunu vurgulayan Bozdağ, yeni periyotta Türkiye’nin yeni maceralara değil, bilinen, test edilmiş, muvaffakiyetten muvaffakiyete koşmuş bir geleceğe gerçek yürümesi gerektiğini belirtti.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin siyasi istikrarını, güçlü iktidarını, düzgün idaresini korumak, Türkiye’nin en büyük hazinesini koruma etmek manasına gelir. Şu anda en büyük hazinemiz, siyasi istikrarımızdır, güçlü iktidarımızdır, uygun idare ve bunun doğurduğu inançtır. Türkiye’yi bu hazinesinden yoksun etmek isteyenlere karşı hepimizin birlik olması vaktidir. Farklı görüşlerde olabiliriz ancak 14 Mayıs, bu farklı görüşlerin Türkiye’nin, milletimizin, evlatlarımızın geleceği için kendi geleceğimiz için aşikâr noktada ittifakına da dayanışmasına da gereksinimi vardır.”

Bakan Bozdağ, konuşmasının akabinde kentin istihdamına kaktı sağlayan iş beşerlerine teşekkür evrakı takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir