Bakan Soylu: Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık yapan 2 kişi gözaltına alındı

26 Eylül günü toplumsal paylaşım sitesine düşen imgeler izleyenleri şok etti. Çiğli ilçesinde bir meskende çekildiği anlaşılan manzaralarda, içki sofrasında B.Ç. ve M.A.D.’nin dini kıymetlerle alay ettiği, içlerinden birinin Kur’an-ı Kerim’i yırtıp ateşe verdiği görüldü. Kutsal kitabı yırtıp yakan kişiyi cep telefonu kamerasıyla görüntüye alan kişinin de İslam’a ve Müslümanlara yönelik hakaret ettiği anlar imajlara yansıdı. İslam’a ve Müslümanlara küfür ve hakaret yağdıran şahısların daha sonra görüntüyü hesaptan sildikleri tespit edildi.

Kur’an-ı Kerim’e saldıran 2 şüphelinin yakalanması için harekete geçen İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Siber Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü grupları, teknik tahlilin akabinde şüphelilerin kimliklerini ve adreslerini belirledi. Kimlikleri belirlenen B.Ç. ve M.A.D.’nin adreslerine operasyon düzenleyen İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Çiğli İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, 2 şahsı da Çiğli ilçesinde kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

Olayla ilgili 2 kişinin yakalandığını toplumsal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu sözlere yer verdi:

“İzmir’de Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık yapan iki edepsizin kimlikleri Emniyet Teşkilatımızca tespit edildi ve savcılık talimatı ile gözaltına alındılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir