Galatasaray’da Sacha Boey’a resmi teklif geldi!

Galatasaray’da bu dönem en farklı kıssalardan birini yaşayan isimlerin başında elbet Sacha Boey geliyor. Dönem başında büsbütün gözden çıkarılan, yaz kampına bile getirilmeyen genç sağ bek, yeni transfer Dubois sakatlanınca apar topar takıma çağrılmış ve formayı almıştı. Lakin 1 milyon Euro’ya alınan Boey o denli bir grafik ortaya koydu ki, bir daha formayı çıkarmadı.

Transferin gözdesi haline geldi

Her hafta üzerine koyarak hem kendini geliştiren hem de gruba düzey atlatan genç futbolcunun performansı Avrupa devlerinin gözünden kaçmadı. Fransa U21 Ulusal Kadrosu’na da seçilen 22 yaşındaki futbolcu, transferin gözdesi haline geldi.

Resmi teklif…

Fanatik’in haberinde; sarı-Kırmızılı kulübe son olarak Sacha Boey için 17 milyon Euro’luk resmi teklif geldiği, lakin idarenin bu teklifi geri çevirdiği kaydedildi. Kulübe yakın kaynaklara nazaran her ne kadar Galatasaray cephesi oyuncuyu satmak istemese de, teklifin 20 milyon Euro bandına çıkması halinde mutabakat sağlanma ihtimali çok yüksek.

Hayali Premier Lig

Çünkü Boey’nin de meslek gayesi doğrultusunda İngiltere’ye gitmek istediği bildirildi. Şayet Fransız futbolcuyla yollar ayrılırsa, elinde Dubois dışında sağ bek bulunmayan Sarı-Kırmızılılar bu bölgeye de destek yapacak.

Nelsson’da son karar

İngiliz kulüplerinin kıskacındaki Victor Nelsson’a gelen 15-16 milyon Euro bandındaki transfer teklifleri, Galatasaray İdaresi tarafından reaksiyonla karşılandı. SarıKırmızılılar’ın son toplantısında, “Serbest kalma bedelini ödeyen, Nelsson da istiyorsa bu transferi yapar” fikri ağır bastı. 25 milyon Euro’luk çıkış unsuru bulunan Danimarkalı savunmacıya, 24 milyon Euro’luk birteklif bile gelse Galatasaray İdaresi’nin ret yanıtı vereceği öğrenildi. Nelsson’la İngiliz devi Arsenal’in yanı sıra bir sefer daha Avrupa Ligi’ni kazanan Sevilla ilgileniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir